1 жовтня у актовій залі НУ «Львівська політехніка» відбулася академічна конференція «Освіта задля змін: духовність та інновації» у межах VIIІ Екуменічного соціального тижня у Львові.

   Це одна з головних подій Екуменічного соціального тижня. Вона розпочалась екуменічною молитвою за мир в Україні.

 Учасники академічної конференції обговорювали питання реформування вищої освіти в Україні, запровадження європейських стандартів, досвіду українського зарубіжжя. Не оминули увагою питання якості освіти, мотивацію студентів навчатись без хабарів. Також, фахівці пропонували різні системи та шляхи розвитку української освіти в умовах війни, економічної кризи і тотальної недовіри до владних інституцій.

 Розпочав конференцію директор Аналітичного центру «CEDOS» Єгор Стадний. У своїй доповіді «Де зупинилася реформа вищої освіти?» він звернував увагу на реформування вищої освіти в межах кризового менеджменту. Серед зовнішніх чинників, які зупиняють реформу він назвав війну, брак фінансів, саботаж правоохоронної і судової влади та незлагодженість дій в середині коаліції. «Не потрібно боротися з корупцією, треба боротися з попитом на неякісну освіту» - вважає Єгор Стадний.

  Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков порушив питання ефективного забезпечення якості вищої освіти в українському контексті. Він говорив про різне розуміння якості освіти і акцентував увагу на стратегії законодавчої і нормативної підтримки реформ вищої освіти. «Це нове розуміння якості освіти має нас привести до того, що якість – це процес саморегулятивний, його забезпечення не є нашим завданням, завданням є його постійне покращення» - зазначив він.

  Про освіту українського зарубіжжя мали змогу дізнатись з уст Ірини Ключковської, директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка». Вона зупинилася на проблемі українців у Російській федерації. За її словами 2,5 мільйони українців за між переписний період перестали себе ідентифікувати з Україною взагалі. «Причини усіх наших бід і нерозуміння, неправильної розробки концепцій і планів, в їх основі лежить незнання».

   Модератор заходу Тарас Добко, перший проректор Українського католицького університету підсумував, що цей захід є заклик до університетів вийти назовні, стати більш прозороми, комунікативними, адже на це є запит суспільства, є попит на якісну освіту.