Упродовж чотирьох днів, з 7-го по 10-те жовтня, у Львові тривав онлайн-Форум «13-й Екуменічний соціальний тиждень» присвячений темі: «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії». Учасники з різних середовищ: Церкви та релігійних інституцій, закладів освіти, бізнесу, журналістики, соціальної роботи, державних структур та громадських організацій зібралися разом, ділилися досвідом та пропонували шляхи розв'язання екологічних проблем. Ініціював та організував Форум Інститут Екуменічних студій Українського католицького університету у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні. Задля безпеки учасників, у час пандемії COVID-19, заходи відбувалися в онлайн на платформі Zoom, а також транслювалися через Facebook та Youtube.

Під час 13-го Екуменічного соціального тижня відбулося 17 подій, на яких змогли виступити понад 80 спікерів із восьми країн (Україна, Німеччина, Франція, Греція, США, Австрія, Ватикан, Канада).

Учасників привітали Вселенський Патріарх Варфоломій, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та президент УКУ Митрополит Борис Ґудзяк.

У суботу, 10-го жовтня, відбулись вечірні поетичні читання: «Почути крик Землі в звучанні поезії». Цей захід завершив Міжнародний суспільний Форум «13-й Екуменічний соціальний тиждень», який тривав з 7-го по 10-жовтня. Подія відбулась у онлайн-форматі. Модерувала захід Юлія Баір, журналістка, авторка поезії та прози.

Ініціатори проведення заходу: Інститут екуменічних студій Українського католицького університету за експертної підтримки львівського Арт-кластеру,

Під час зум-події поети та поетеси з різних куточків України і навіть закордону читали вірші на екологічну тематику, ділились своїми думками і рефлексіями.  

В останній день 13-го Екуменічного соціального тижня, 10 жовтня, відбулася онлайн-презентація перекладу книги «Діти, ця планета у ваших руках: підручник про справедливість, мир та збереження довкілля». Книга буде цікавою для дітей від 7 до 14 років.

Модерували презентацію Катерина Бучко, керівниця проекту, наукова працівниця Освітньо-методичного центру ім. о. Ю. Дзеровича та Андрій Третяк, працівник кафедри богословя УКУ.

В українському контексті таких підручників обмаль. Книга є прикладом того, як від теорії перейти до практики, до дії. Освіта – це важлива сфера, де цей перехід відбувається і де його можна найкращим чином реалізувати. Бо так важливо змалечку виховувати екологічну свідомість.

У межах 13-го Екуменічного соціального тижня, 9 жовтня, відбувся Міжнародний семінар Українського Християнського Академічного Товариства «На сторожі Божого скарбу: сталий розвиток та збереження творіння» (2 частина). Ініціатор форуму та заходу Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

Модерував семінар д-р Павло Смицнюк, директор Інституту Екуменічних Студій Українського Католицького Університету.

Під час семінару «На сторожі Божого скарбу: сталий розвиток та збереження творіння» спікери розмовляли про екологічну культуру в церкві і релігійні основи екологічного мислення, обговорили інтегральну екологію, зокрема спільне послання Вселенського Патріарха Варфоломія та Папи Франциска. Також представили засади Cоціального вчення Католицької Церкви в контексті екологічної кризи і глобалізації, висловили думки стосовно Євангелії Сотворіння.

Захід розпочався з привітань президента УКУ Митрополита Бориса Гудзяка і єпископа Львівського і Галицького УПЦ Філарета.

В межах Форуму «13-ий Екуменічний соціальний тиждень», сьогодні, 9 жовтня, відбулась відкрита дискусія: «Екологічна соціальна робота: справедливість через відповідальність». Участь у зум-події взяли: професорка кафедри соціальної роботи та практичної психології Академії праці Тетяна Семигіна, заступниця голови у Спільноті взаємодопомоги «Емаус – Оселя» Наталія Саноцька, а також Христина Ярема, співзасновниця компанії екологічної косметики та засобів догляду «Dotyk.zw».

Модерувала зустріч керівниця програми з соціальної роботи УКУ Юлія Кокоячук.

Зі слів пані Тетяни Семигіної, «зелена» соціальна робота - це частина сучасного уявлення про соціальну роботу. Вона почала розвиватись ще у 80-х роках минулого століття. Щоправда, за кордоном. В Україні цей напрямок з’явився лише нещодавно.

Який потенціал громадського сектору у захисті довкілля? Як активісти сьогодні рятують довкілля своєю наполегливістю, відданістю та з якими викликами вони стикаються?Ці та інші важливі питання обговорили учасники під час дискусії «Роль громадського сектору та активістів у захисті довкілля». Захід відбувся у п’ятницю, 9 жовтня 2020 року, в рамках онлайн-форуму «13-й Екуменічний соціальний тиждень», який цьогоріч присвячений темі екології та захисту довкілля.

Захід модерувала Сніжана Палажченко– менеджерка з комунікацій в Інституті лідерства та управління УКУ.

Ініціатори проведення заходу: Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, Інститут Лідерства та Управління УКУ, Міжнародна кліматична організація 350.org

У п’ятницю, 9 жовтня, під час онлайн-форуму «13-й Екуменічний соціальний тиждень», відбулась відкрита дискусія: «Зелений каркас Львова». Участь у зум-події взяли: керівниця Управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова, а також Іван Бондар, інспектор з контролю за виконанням доручень Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Модерувала дискусію провідна спеціалістка відділу захисту довкілля Управління екології та природних ресурсів міста Надія Лозинська.

У п’ятницю, дев’ятого жовтня 2020 року, в рамках Форуму “13-ий Екуменічний соціальний тиждень” відбувся круглий стіл «Людина - співтворець світу: погляд авраамічних релігій». Які обов’язки та повноваження ми маємо щодо світобудови та що про це говорять Біблія і Коран, розповідали отець-доктор Олег Кіндій, директор ГО «Центр екобогослов’я та сталого розвитку» та шейх Саїд Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «УММА». Модерував розмову: Тарас Дзюбанський, директор Інституту релігії та суспільства УКУ.

Ініціатори проведення заходу: Інститут екуменічних студій та Інститут релігії і суспільства Українського католицького університету.

Спікери обговорили погляди християнства та ісламу на творіння і екологію, а також відповіли на питання глядачів.

Cлава Ісусу Христу!

Вельмишановні і Дорогі Учасники 13-го Екуменічного Соціального Тижня!

Насамперед нехай буде прославлений Всемогутній Триєдиний Бог – Отець, Син і Дух Святий, - що поблагословив своєю благодаттю і щедротами працівників Інституту Екуменічних Студій Українського Католицького за здійснення задуму цього важливого з’їзду, який присвячений очищенню землі у нашій Україні та по всьому світі. І нехай мені буде вільно, на самому початку цього заходу, висловити щиросердечну подяку за невсипущу, ревну, і рівночасно радісну працю моїх друзів та співробітників очолюваного мною Інституту. Нехай Всевишній Господь винагородить Вам сторицею.

Ми вислухаємо послання і звернення Вселенського Патріарха Варфоломія І, Блаженнішого нашого Патріарха Святослава, Кардинала Пітера Турксона, нашого митрополита Ігоря, президента нашого Українського Католицького Університету, митрополита Бориса, нашого Ректора о. Богдана Праха й інших церковних та світських достойників, які дають нам до зрозуміння яким важливим і актуальним є питання, яке ми будемо обговорювати, дискутувати, а то й вирішувати: Почути крик землі: --- Людино, полюби і очисти Твою землю так як Тобі дав її Господь!

Природнім було, щоб саме Інститут Екуменічних Студій УКУ піднявся до здійснення цього завдання, хоч би тому, що всі ми, християни – католики, православні, протестанти, англіканці та інші церковні спільноти - спільно журимося і бажаємо очистити нашу землю від усякої скверні, бруду і нечистоти.

Ото ж з призиванням про Божу поміч, вітаю Вас усіх отут зібраних і бажаю всіх успіхів у нашій так потрібній праці.

Нехай нас усіх Бог благословить!

о. Іван Дацько

У межах 13-го Екуменічного соціального тижня, 8 жовтня, відбувся Міжнародний семінар Українського Християнського Академічного Товариства «На сторожі Божого скарбу: сталий розвиток та збереження творіння» (1 частина). 2 частина семінару відбудеться сьогодні, початок о 17.00 год. Ініціатор форуму та заходу Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

Учасники семінару, представники духовенства та богослови різних конфесій, роздумували про турботу над сотворінням, екобогословія та християнську компетенцію. Дискутували і про роль Церкви у плеканні цілісної екології: від екологічної керигми до екологічної дияконії.

Модерували семінар Тарас Курилець, відповідальний секретар УХАТ, та о. д-р Олег Кіндій, богослов, директор ГО «Центр екобогослов’я та сталого розвитку».

Захід розпочали з молитви, яку провадив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. «Для мене це велика приємність бути з вами, хоча у віртуальний спосіб, щоб засвідчити, що питання екології – це завдання кожного. Чи віруючий, чи ні, просто не може сказати, що питання бережного ставлення до довкілля не є моєю особистою справою. В умовах пандемії відчуваємо, наскільки крик Землі стає гучнішим, тому, як каже Христос: «Хто має вуха, нехай слухає».