У Львові з 3 по 7 жовтня пройшов масштабний міжнародний форум – 15-й Екуменічний соціальний тиждень, на якому представники громадського сектору, бізнес-середовища, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій осмислювали сенси та цінності мандрівної ідентичності, якими зараз живе Україна і світ.
В межах соціального тижня усі заходи були поділені на три блоки:
І. Грані ідентичності: релігійна, національна, етнічна, культурна, політична.
ІІ. Ідентичність, війна та міграція.
ІІІ. Роль та вплив соціальних інститутів на формування ідентичності.
Чому мандрівна ідентичність? Ідентичність завжди є динамічною, постійно змінюється. Війна є довгим і тяжким шляхом мандрування.
«Якщо в лютому ми не були певні, що Україна вийде вільною від війни, сьогодні бачимо, що війна є рухом від байдужості до дії. Але війна є теж мандрівництвом мільйонів людей. Ми роздумуємо про всіх переселених людей, які через війну покинули свої домівки. Ідентичність мандрівна – бо ідентичність супроводжує рух Церкви. Отож, мандрування об’єднує всі рівні ідентичності. Покликання Екуменічного соціального тижня – поглянути, як різні ідентичності перетинаються і збагачують одна одну», – пояснює директор Інституту екуменічних студій УКУ д-р Павло Смицнюк.
«Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей» ― такою була тема 15-го Екуменічного соціального тижня у Львові. В події взяли участь представники з 36 країн.
― Україна і світ зараз переживають кризу війни внаслідок російської агресії. У такі часи постають великі запитання. Тому ми, обираючи тему цьогорічного заходу, орієнтувалися на глобальне осмислення питання ― «хто ми?», акцентуючи, що ідентичність не схожа на затверділий камінь. Адже нині ми маємо змогу спостерігати, як змінюється ідентичність українців зі східних теренів нашої держави. До війни частиною їхньої ідентичності було пострадянське культурне насліддя, та через брутальний досвід ворожої агресії, багато людей зрозуміли, хто вони насправді, тому повертаються до української мови, шукають відповідь, чим відрізняються від росіян, ― розповів в.о. директора Інституту екуменічних студій Українського католицького університету отець Роман Фігас.
Впродовж п’яти днів, із 3 до 7 жовтня, на майданчиках Екуменічного соціального тижня під різним ракурсом розглядали питання національної, релігійної ідентичності, яка місія Церкви в цих питаннях.
― Говорячи про нашу мандрівну ідентичність, маємо повертатися до переосмислення сенсів і цінностей. Ця війна ставить перед нами питання, на яких цінностях хочемо будувати нашу державу, ― додав отець Роман.
У заході взяла участь делегація з католицького університету в Парижі. Вони поділилися своїм досвідом співпрацюють з різними середовищами, висловили захоплення нашою боротьбою за свободу, нашим піднесенням духа і солідарністю.

INTERNATIONAL FORUM
15th Ecumenical Social Week
Wandering Identity: Considering Meanings and Values
October, 3-7, 2022
Hybrid format (Lviv, online)
CLICK HERE to REGISTER
Click here to see our Program
Organizers: Institute of Ecumenical Studies of UCU, Ukrainian Catholic University, Konrad-Adenauer Stiftung Ukraine
Partners and experts: Evangelische Kirche in Deutschland; Higher Institute of Ecumenical Studies of the Catholic University in Paris, France; Faculty of Catholic Theology, Vienna University, Austria; International Institute of Education, Culture and Diaspora Relations of the Lviv Polytechnic National University, Ukraine; Church History Institute of UCU; Protestant Theology Department, Institute of Education, Work and Society, Hohenheim University, Stuttgart, Germany.
Media partners:
General media partner: media-hub Tvoe Misto
Exclusive media partner: internet platform Religious Information Service of Ukraine
Other media partners: Religious internet platform Spiritual Greatness of Lviv; platform Dyvensvit; website “Espresso”; radio Voskresinnia; Zhyve Radio; radio Maria”
Part І. Edges of Identity: Religious, National, Ethnical, Cultural, Political
Part ІІ. Identity, War and Migration
Part ІІІ. The Role and Impact of Social Institutions on the Formation of Identity
More information:www.esweek.org.ua
Project Coordinator: Iryna Kitura Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
All times are listed in program according to Kyiv time zone
Проект програми форуму
*деякі дані ще уточнюються, слідкуйте, будь ласка, за оновленнями

МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ
15-й Екуменічний соціальний тиждень
“Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей”
3-7 жовтня 2022 р.
гібридний формат (м. Львів, онлайн)
Програма форуму
ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ
Організатори: Інститут екуменічних студій УКУ, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні
Партнери та експерти: Німецька Лютеранська Церква (EKD), Вищий Інститут екуменічних студій Католицького Інституту в Парижі, Франція, Факультет католицької теології, Віденський університет, Австрія, Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою НУ “Львівська політехніка”, Інститут історії Церкви УКУ, Кафедра протестантського богослов’я, Інститут освіти, роботи та суспільства, Гогенгаймський університет, Штутґарт, Німеччина, Львівська міська рада.
Медіапартнери: Генеральний медіапартнер - медіа-хаб “Твоє місто”, Ексклюзивний медіапартнер - інтернет-портал “Релігійно-інформаційна служба України”.
Медіапартнери: релігійний інтернет-ресурс «Духовна велич Львова», портал «ДивенСвіт», сайт «Еспресо», «Воскресіння. Живе радіо», радіо «Марія».
Блок І. Грані ідентичності: релігійна, національна, етнічна, культурна, політична
Блок ІІ. Ідентичність, війна та міграція
Блок ІІІ. Роль та вплив соціальних інститутів на формування ідентичності
Деталі: www.esweek.org.ua
Координатор проекту Ірина Кітура Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
В програмі вказаний київський час

«Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей»: учасники з 15 країн візьмуть участь у 15-му Екуменічному соціальному тижні у Львові
З 3 по 7 жовтня 2022 року у Львові відбудеться щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (з опцією онлайн). Тема – «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей» - особливо актуальна під час війни. Дискусії, семінари, панелі – впродовж п’яти днів представники влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков, освіти осмислюватимуть сенси та цінності, якими зараз живе Україна і світ.
«Війна нас утвердила в тому, що потрібно говорити про ідентичність. Тема ідентичності важлива. Ідентичність залишається викликом для українців. Ми якимось чином належимо до Заходу і до Сходу, ми мріємо про Європу, але в нас на шиї висить камінь радянського минулого, колоніального минулого. В релігійному плані ми ввібрали в себе, i Москву, і Візантію, і Рим. Тому питання, хто ми є і до кого належимо, було актуальним, і війна його робить ще більш актуальним. Під час Екуменічного соціального тижня ми також глянемо на питання європейської ідентичності – не тільки з точки зору України, але й з погляду Європи. Ми хочемо трохи заглянути в майбутнє і подумати, які наслідки війна матиме для нас, українців, для Європи, для Церков, для світу», - зазначив директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету д-р Павло Смицнюк.
Міжнародний Форум
15-й Екуменічний Соціальний Тиждень
«Мандруюча ідентичність: осмислення сенсів та цінностей»
3-7 жовтня 2022 р.
Львів (з опцією онлайн)
Інститут Екуменічних Студій УКУ, у партнерстві з Фондом Конрада Аденауера, Євангелічною Церквою в Німеччині (EKD) та Екуменічним Інститутом Католицького Університету в Парижі
Щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (ЕСТ) об’єднує ресурси громади, влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков, освітян та молодіжних організацій навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях, соціальному вченню Церкви та принципах сталого розвитку.
Захід проходитиме переважно в онлайн-режимі, з можливістю офлайн участі в залежності від ситуації.
Робочими мовами будуть: англійська, французька, німецька та українська з синхронним перекладом.
В часі форуму ми хочемо дослідити та подискутувати над різними «гранями» ідентичності людини, спільноти, нації в сучасному світі. Плануємо зосередитись на кількох аспектах, розглядаючи їх крізь призму міждисциплінарного підходу, та відповісти на кілька питань, та не обмежуватись лише ними:
International Forum
15th Ecumenical Social Week
“Wandering Identity: Considering Meanings and Values”
October 3-7, 2022
The city of Lviv (with an online option)
(Institute of Ecumenical Studies of UCU, in partnership with Konrad-Adenauer Stiftung, Evangelical Church in Germany and l’ Institut Supérieur d’Etudes Œcuméniques (ISEO) de l’Institut Catholique de Paris)
The annual international forum “Ecumenical Social Week” (ESW) unites the resources of a community, authorities, mass media, social organizations, Churches, educators and youth organizations in an attempt to address relevant social issues, based on the common human values, social teaching of the church and the sustainable development principles.
The event will take place mainly online, with a possibility to come to the venue, depending on the situation.
The working languages will be English, French, German and Ukrainian with a simultaneous interpretation.
Книга стала підсумком ряду науково-практичних семінарів в межах Екуменічно-формаційної програми
З 2020 року ІЕС втілює проєкт під назвою «Екуменічна формаційна програма» (ЕФП). Це навчально-формаційна програма, розроблена ІЕС спільно з Патріаршою комісією УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин; її адресатами є священики, члени екуменічних єпархіальних комісій УГКЦ та особи, зацікавлені справою християнської єдності. В рамках програми учасники отримують нагоду глибше зрозуміти сучасні екуменічні процеси в Україні та світі, заохочуються до різноманітних практичних ініціатив. Протягом 2020/2021 академічного року у межах ЕФП відбулася серія науково-практичних семінарів та зустрічей, на яких було обговорено чимало важливих питань, пов’язаних із розвитком екуменічного руху в українському контексті та дослідженням ролі Церков, зокрема УГКЦ, у справі християнської єдності. Доповідачами та учасниками на семінарах ЕФП були особи, що належать до різних християнських деномінацій, теоретики та практики екуменічного руху, для який справа християнської єдності є насущним питанням.
ІЕС організував телеміст між студентами різних університетів, в якому взяли участь близько 400 студентів

11 березня 2022 р. Інститут екуменічних студій Українського католицького університету провів телеміст «Зустріч солідарності з українськими студентами», у якому взяли участь студенти з УКУ та закордонних академічних спільнот. Загалом близько 400 студентів з Європи, Північної Америки та Африки доєдналися до двогодинного онлайн заходу. Під час зустрічі студенти УКУ мали змогу коротко розповісти про те, як вони переживають російську військову агресію, як війна змінила їхнє життя та чим вони зараз займаються. З іншого боку, закордонні студенти, беручи участь в телемості, висловлювали свою солідарність та підтримку у такий важкий час своїм одноліткам з України.