«Кожне слово, яке тут прозвучить, кожна доповідь гостей може змінити мислення громадян і те, що нас в майбутньому чекає», - з таким вітальним словом виступив о. Богдан Прах, ректор УКУ, передбачаючи, що плоди 14-го Екуменічного соціального тижня обовязково принесуть спільне благо. Упродовж пяти днів, з 5-го по 9-те жовтня, у Львові тривав Всеукраїнський суспільний форум «14-й Екуменічний соціальний тиждень», присвячений темі: «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства».

Учасники з різних середовищ – Церков та релігійних інституцій, закладів освіти, бізнесу, журналістики, соціальної роботи, державних структур та громадських організацій – зібралися разом, щоб поділитися досвідом та запропонувати шляхи розв'язання економічно-екологічних проблем. Ініціював та організував Форум Інститут екуменічних студій Українського католицького університету у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні та за сприяння Львівської міської ради. Задля безпеки учасників, заходи відбувалися в онлайн на платформі Zoom, а також транслювалися на Facebook та Youtube. Загалом під час 14-го Екуменічного соціального тижня відбулося 16 заходів, у яких взяли участь понад 70 спікерів.

Дякуємо усім, хто підтримує наш Форум!

Вже другий рік поспіль Екуменічний Соціальний Тиждень, організований Інститутом Екуменічних Студій УКУ (Львів), черпає своє натхнення з енцикліки Папи Франциска «Laudato si’». Після минулорічного форуму, присвяченого темі «Почути крик землі. Інтегральна екологія в дії», цього року організатори обрали тему «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства». XIV Екуменічний Соціальний Тиждень розпочнеться вже 5 жовтня.

«Сталий розвиток завжди був у фокусі Екуменічних соціальних тижнів», – Ірина Кітура

З 5 по 9 жовтня у Львові традиційно відбудеться 14-й Екуменічний соціальний тиждень, який організовує Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства» – тема цьогорічного форумуІрина Кітура, керівниця програм та проектів Інституту екуменічних студій УКУ, координаторка Екуменічного соціального тижня, розповідає про ключові ідеї Форуму, формат і особливості події.

  • Ірино, цього року тематика Екуменічного соціального тижня – економічно-екологічна. Чому сьогодні в соціальному дискурсі – сталий розвиток?

Вітаю! Якщо подивитися на історію Екуменічних соціальних тижнів, ви побачите, що так чи інакше сталий розвиток завжди був у фокусі форуму. Просто ми дивилися на цей процес крізь призму певного соціального виклику (становлення демократії, реформи, популізм, якісна освіта, міграція, соціальна відповідальність, екологія і т.д.). Зараз ми всі є свідками кількох криз: екологічно-кліматичної, пандемії, економічного дисбалансу та воєн. Відтак, через свої проекти Інститут екуменічних студій УКУ намагається творити майданчики для дискусій на ці теми. Зокрема, порушуючи питання цілей сталого розвитку, соціального вчення церков, формуємо у суспільстві порядок денний актуальних питань, які потребують участі усіх гравців соціальних змін.

У четвер, 20 травня, відбулася ще одна онлайн-подія в межах проекту 14-ий Екуменічний соціальний тиждень. Цього разу дискусія стосувалася атомної енергетики, її екологічного та етичного виміру для України й світу. Ініціював захід Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

Учасниками були експертні гості: Сергій Плохій, професор історії України Гарвардського університету, директор Гарвардського українського наукового інституту; Віталій Дем’янюк, Голова Наглядової Ради компанії NT-Engineering, український інженер, підприємець, громадський діяч, меценат; Олег Покальчук, соціальний психолог та Володимир Шеремета, голова Екобюро УГКЦ.

Модерувала захід Оксана Кулаковська, директор Аналітичного центру та Київського центру УКУ.

188998926 3887778167975864 6852405047306579261 n

«Папа Франциск наголошує, що до питання довкілля треба підходити у міждисциплінарному ключі. І наш Екуменічний соціальний тиждень старається це робити. А сьогоднішня зустріч є прекрасною демонстрацією цього підходу. Коли вчений, інженер, історик, богослов, психолог сідають за один «віртуальний стіл» і вчаться один від одного та дають шанс нам, слухачам, навчитися й подивитися на проблему атомної енергетики з різних точок зору» - звернувся до учасників директор Інституту екуменічних студій УКУ Павло Смицнюк.

Running sneakers | Air Jordan Release Dates 2020