22 вересня в приміщенні Львівської міської ради під час прес-конференції члени оргкомітету 2-го Екуменічного Соціального Тижня (ЕСТ) анонсували програму заходу. У прес-конференції взяли участь: директор Департаменту гуманітарної політики Олексій Побурко, Голова секретаріату 2-го ЕСТ, заступник директора Інституту Екуменічних Студій УКУ Андрій Янів, директор Інституту Екуменічних Студій УКУ, Антуан Аржаковський.

Running Sneakers Store | efootwear.eu • Shoes for: men, women and kids • Hanbags and accessories , Giftofvision

 

2-ий Екуменічний Соціальний Тиждень триватиме з 5 по 11 жовтня. Тема цьогорічного ЕСТ – «Соціальна відповідальність». Серед відомих гостей – Катерина Ющенко, Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000», Бернард Шеневез, Віце-Президент Соціальних тижнів Франції, Ганс-Юрґен Гаймзьот, Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні, Йозеф Гомайєр, о. Пьотр Мазуркєвіч, Генеральний секретар Комісії Єпископських Конференцій Європейського Союзу (СОМЕСЕ), Екс-Президент Комісії єпископських конференцій Європейської спільноти та інші українські та зарубіжні політики, провідні релігійні діячі та працівники соціального сектору.

 

У рамках  2-го ЕСТ відбудеться науково-практична конференція, де особливий акцент робитиметься на двох темах - «Зцілення ран минулого» та «Розвиток соціальних проектів спільно із Західною та Центральною Європою ». У цьому контексті буде наголошено на ролі та місці України в процесі подальшого зближення держави з Європейським Союзом - як в політичному та культурному сенсі, так і в сенсі релігійного порозуміння і співпраці.

Як сказав Андрій Янів, «прагнучи гармонійного розвитку нашого суспільства, ми не повинні забувати про те, що минуло в нашій історії. На Сході України не так добре знають про трагічні сторінки УГКЦ на Західній Україні, і знову таки, Схід України потерпав від голодомору, Захід не був повністю поінформований про це. І для цього ми хочемо зібрати людей, аби порозмовляти про соціальні наслідки того, що сталося в минулому». З приводу цього презентується виставка «Репресована духовність», відвідання експозиції Меморіального музею пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Важливе місце в обговоренні фахівців займе питання впровадження законодавчих ініціатив щодо вдосконалення правового регулювання підтримки неприбуткових організацій, в рамках чого розроблено відповідні Законопроекти про відсоткову філантропію та про підтримку неприбуткових організацій зі сторони юридичних осіб. «Відсоткова філантропія передбачає механізм передачі владних функцій кожному громадянину самостійно розпоряджатися бюджетними коштами у розмірі 2% сплаченого ними податку, тобто громадянин зможе сам скерувати його на конкретну неприбуткову організацію на свій вибір», - говорить директор департаменту гуманітарної політики Олексій Побурко.

Під час 2-го ЕСТ буде проведено форум соціальних організацій Львова і візити до соціальних організацій, а також кафе-семінар «Соціальна відповідальність бізнесу як інструмент мінімізації негативного впливу кризових процесів», головним гостем якого буде Арсеній Яценюк.

Минулого року проект «Екуменічний Соціальний Тиждень» став у своєму роді унікальним явищем в українському масштабі та згуртував широке інтелектуальне коло релігійних діячів, представників політикуму та соціального сектору. Почесний Президент Соціальних тижнів Франції Мішель Камдесю зазначає, що в Україні проводився перший у Європі Екуменічний Соціальний Тиждень, де наголос падає на слові «екуменічний». І не даремно цьогоріч у рамках Тижня організовані зустрічі молоді з не тільки з України, а й з Білорусі та Польщі, а також з християнською екуменічною спільнотою Тезе (Франція).

«Якщо у Європі Соціальні Тижні – це звична подія, то жодного разу не було саме екуменічних  тижнів, - говорив у минулому році Мішель Камдесю. - Україна, зі своїми тисячолітніми традиціями, звернула увагу на спільність християнських цінностей для різних конфесій і на перше місце висунула ідею об’єднання, для соціального блага суспільства». Тому 2-ий Екуменічний Соціальний Тиждень завершиться урочистими св. Літургіями по всіх церквах м. Львова.

Організатори Екуменічного Соціального Тижня: Інститут Екуменічних Студій, Український Католицький Університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та Адміністрація.