8 жовтня в рамках 2-го ЕСТ відбувся круглий стіл на тему «Соціальна робота у підтримці та охороні здоров’я населення».

Звенислава Чайківська, директор шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького, Карітас України, зазначила, що сьогодні питання охорони здоров’я населення часто піднімається, проте залишається значна низка проблем, які заважають поступу вперед. Проблемою на сьогодні є те, що «немає соціальних працівників, які змогли б працювати з пацієнтом. Немає наразі підготовки соціального фахівця, отої переорієнтації соціального працівника на те, щоб виявляти потреби хворого.

Best Nike Sneakers | Ataf.pl - All Truth All Fresh: Sneakersy, Streetwear & Więcej

І необхідно змінити цей аспект, – зазначає пані Звенислава. - Соціальний працівник належить до Міністерства соціальної служби. І було б добре, якби були об’єднані служби Міністерства сім’ї та молоді, Міністерства соціальної освіти і праці та Міністерства охорони здоров’я, і щоб вони підтримували цю платформу для інтеграціїх соціальних працівників».

Пані Звенислава розповіла, що проблемою є і те, що такі місця праці на сьогодні є напристижними та непостійними. Адже буває, коли здійснюють проекти, їх різко закривають, а його виконавці залишаються без роботи.

Куратор соціально-медичної компоненти підготовки фахівців соціальної роботи Львівської політехніки, лікар педіатр-інфекціоніст вищої категорії Лілія Клос поділилася досвідом, як праця з хворими людьми впливає, виховує та зцілює. І зазначила, що першочергово слід формувати свідоме суспільство, яке б приймало потребуючих людей.

Учасники круглого столу ділились емоціями від ранішнього відвідання соціальних організацій: центру обліку бездомних громадян, фонду святого Володимира, Львівського міського центру реабілітації «Джерело», центру даун-синдрому «Промінчик», Карітас, давали пропозиції щодо покращення праці з неповноспраними, хворими людьми. Також прозвучало багато цікавих ідей в підтримку охорони здоров’я.