Соціальні проблеми можна вирішити разом. Так вважають учасники круглого столу «Політика сусідства: підтримка соціальних ініціатив з боку ЄС», що проходив у межах 2-го Екуменічного Соціального Тижня. Цього дня експерти зібралися в приміщенні Львівської облдержадміністрації. Вони обговорювали спільні проблеми та шляхи їх вирішення. Софія Ставкова, координатор практики студентів кафедри соціології та соціальної роботи Львівської політехніки розповіла: «Сьогоднішня модель соціальної роботи запозичена з Канади. На жаль, в Україні держава мало підтримує соціальний сектор, це тільки починає розвиватися. Громадські організації – це та рушійна сила, яка рухає громадський сектор вперед

Giftofvision - Sneakers search engine | Nike Dunk Low SP University Red - Grailify

Також учасники обговорення зійшлися на тому, що в Україні є велика проблема соціального сирітства. Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою національного університету «Львівська політехніка» повідомила: «За межами України, за інформацією різних джерел, перебуває від 1,5 до 7 мільйонів людей. Ми ініціювали розгляд цього питання на державному рівні, проводили круглі столи. Адже це і проблеми адаптації людей, які повертаються з-за кордону, це і психо-емоційна адаптація дітей-соціальних сиріт у школі».

Уланд Шпалінгер, єпископський візитатор Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в Україні розповів про те, як їхня Церква в Маріуполі допомагає алкоголікам звільнитись від залежності, а також працює з безпритульними. Він відзначив, що там є велика підтримка з боку місцевої влади, чого, на жаль, немає в таких містах, як Донецьк і Одеса. Шпалінгер також поділився тим, як активно Німеччина підтримує громадські організації, в Україні він такого не спостеріг. Отож, за його словами, потрібно, щоб перший крок у вирішенні соціальних проблем зробили люди, які мають владу в нашій державі.

«Увага ЄС тепер перемістилася на Африку, Азію, Латинську Америку. – констатувала Гелен Зордрагер, представник Відділу Місії Протестантської Церкви в Нідерландах. – Це означає, що фундаторські організації не можуть витрачати гроші в Україні. Церковні ж організації мають більше свободи. Уряд Нідерландів підтримує соціальні програми в Україні і далі». Також Гелен Зордрагер розповіла, що в Нідерландах теж є проблеми з міграцією, і тому вона переконана, що змінити ситуацію можуть Церкви.

Ольга Зеліско