7 жовтня, гості та учасники 2-го Екуменічного Соціального Тижня під час другого круглого столу обговорювали роль європейських церковних структур у фінансуванні соціальних проектів. Присутні мали змогу почути короткі представлення 3-х організацій, котрі готові підтримувати українські соціальні проекти: «Комунікатес» (Нідерланди), «Церква у дії» (Нідерланди), та « Реновабіс» (Німеччина).

latest jordans | PUMA Suede Classic Mono Iced Women's Sneakers in Aruba Blue - 381588-01

 

 

 

Про діяльність «Комунікатес» розповів Франс Гоппенброверс, який уже не вперше представляє цю організацію у Львові. Гоппенброверс поділився, що протягом останніх 15 років центральними пунктами діяльності «Комунікантес» стала допомога жіночим орденам та конгрегаціям, організація проектів для мирян та інноваційно пасторальних проектів. Більше того, Комуніканти підтримали об’єднання національних церковних організацій із європейськими церковними інституціями. Організація вже довгий час співпрацює з Українським Католицьким Університетом. Свого часу Комунікати надали підтримку Катехитично-Педагогічному Інституту, а також Інституту Релігії та Суспільства. Особливістю цього проекту є те, що він співпрацює лише з організаціями, які існують на базі церковних структур, зокрема Католицької Церкви.

«Якщо бути відвертими, - каже пан Гоппенброверс, - «Комунікатес» є дрібним гравцем на полі допомоги Церкві у Східній Європі. Наш річний обіг становить близько € 500-600 тисяч, і четверта частина, а часом третина цих грошей призначена проектам в Україні. Проте, за останні 15 років на проекти було пожертвувано близько € 2 млн».

Трішки іншими є адресати нідерландської організації «Церква у дії», яку представила Гелен Зоргдрагер. Тут співпраця можлива не лише з церковними структурами, а й з недержавними організаціями. Пані Зоргдрагер звернула увагу на те, що метою «Церкви у дії» є ділитися Євангелієм. Тому однією з гілок її місії є фінансування різних соціальних проектів, а також ділення досвідом та навичками організації. На даний момент, серед партнерів проекту є представники в 60-ти країнах світу. «Ми не втілюємо тут свої власні проекти, - пояснила пані Гелен. – Це ініціатива самих соціальних організацій». Саме тому «Церква у дії» гарантує підтримку тільки протягом 3-х років, а потім заохочує проект до самостійного пошуку ресурсів. Важливо, що їхня ціль не полягає в наданні гуманітарної допомоги, а, перш за все, у сприянні структурним змінам в суспільстві, які, через вирішення соціальних проблем, забезпечать тривалий розвиток. Як приклад результативної співпраці пані Зоргдрагер назвала взаємодію з навчально-реабілітаційним центром «Джерело» (де впровадили програму Монтессорі для реабілітації дітей із розумовою відсталістю, гіперактивністю та аутизмом), Луганським обласним фондом «Підліток», виправними колоніями в Дубині, Самборі. Сьогодні «Церква у дії» має в Україні близько 10 партнерів.

Найбільш відомою виявилась німецька організація «Реновабіс», голова якої, Мартін Бушермьолє, пояснив, що вона спрямована на підтримку українських партнерів, інтегрування між церковними структурами різних країн та «обмін дарами», тобто ділення досвідом. На даний момент організація підтримує понад 23 тис. проектів у 30-ти країнах Центральної та Східної Європи. Вона вже виділила понад 5 млн. € на реалізацію проектів в Україні. За словами Мартіна Бушермьолє, «Реновабіс» прагне заохотити людей з Німеччини пізнати громадян Східної Європи, співпрацювати з ними і показати їм приклад того, як Католицька Церква може співпрацювати з державою.

Під кінець круглого столу було також згадано про ефективність і необхідність розширення схеми «Схід Сходові». Згідно з нею соціальні організації держав Східної Європи повинні ділитись досвідом, набутим внаслідок реалізації певних проектів у межах пострадянського суспільства. Цю допомогу не зможе замінити жодна західноєвропейська соціальна організація.

Іванна Рудакевич