Ці діти такі ж, як і ми. Вони не становлять ніякої небезпеки для суспільства, вони можуть працювати і хочуть бути поруч з нами. Але ми не готові їх прийняти у свій світ, бо вважаємо, що вони інакші. Це діти з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивним розладом і дефіцитом уваги тощо. 8 жовтня, у рамках 2-го Екуменічного Соціального Тижня студенти та гості заходу відвідали Львівський міський центр реабілітації «Джерело».

best shoes | 『アディダス』に分類された記事一覧

 

 

 

Центр «Джерело» працює з дітьми із вадами фізичного та інтелектуального розвитку. Особливістю центру є те, що він створювався з ініціативи батьків, які виховують дітей з церебральним паралічем, дітей з розумовою відсталістю – з синдромом Дауна, аутизмом тощо.

«Батьки Львова у 1991-1992 роках об’єдналися у громадську організацію товариство «Надія», і в рамках цього товариства визрівали ініціативи, які ґрунтувалися на потребах батьків, щоб допомогти дітям. Однією з наших ідей було створення реабілітаційного центру, де діти могли б протягом свого життя набувати певних вмінь і навичок, щоб потім себе максимально реалізувати в суспільстві. Допомогти знайти своє місце в житті, будучи неповносправним, бути максимально підготовленим до життя в суспільстві – наша мета у роботі з таким дітками», – розповідає співзасновник центру “Джерело” Мирослав Ніколаєв .

За 15 років існування центру навчально-реабілітаційну допомогу отримало понад 2 тисячі дітей та молоді. У лютому 2008 на базі благодійної установи «Джерело» було створено Львівський міський центр реабілітації (ЛМЦР). Сьогодні на програмах ЛМРЦ та центру «Джерело» постійно перебувають діти з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивним розладом і дефіцитом уваги та іншими нозологіями.

Центр має три головні програми. «Відділ розвитку дитини» - це відділення з одного боку схоже на поліклініку, - розповідає керівник цього відділення Олег Романчук. – З дітьми тут працює група фахівців: лікарі, психологи, педагоги тощо. У цьому відділі нашим завданням є комплексно обстежити дитину, щоб пояснити батькам її особливості, аби вони розуміли, що їй потрібно. Тут ми і надаємо дитині різні реабілітаційні послуги. Важливо також у такий момент підтримати батьків».

Другий відділ – соціально-педагогічної та психологічної реабілітації, – де діти та молодь мають можливість відвідувати звичайний садок та школу. 78 дітей з особливими потребами щодня перебувають у чотирьох дошкільних та трьох класах спеціальної школи у центрі «Джерело».

Відділення професійної орієнтації (Клуб активної молоді) налічує 43 особи, віком від 18 до 35 років. Вони займаються різними видами діяльності. «Ми ведемо нормальне молодіжне життя. Вчимося варити їсти, маємо програму працетерапії, де вчимося зашпиляти ґудзики, застеляти ліжко – все що потрібно нам в побуті», – розповідає керівник відділення. Загалом клуб активної молоді налічує 14 гуртків. Це і вишивка на картоні, і виготовлення відкриток, і художні студії, комп’ютерний гурток тощо. Є в центрі і програма арт-тарапії. Молоді, яка не може робити щось фізично, допомагає арт-терапевт. Гурток «намисто» цього року отримав значне визнання. Вони отримали замовлення на «Lviv Fashion week», і будуть готувати 16 намист на показ мод.

Молодь реабілітаційного центру «Джерело» живе в суспільстві. Вони мають літургію і танці.

Тут є каплиця, мабуть, єдина у світі, де зображений Ісус, а біля нього неповносправні дітки на візочках…

Вероніка Саврук