5 жовтня у стінах Львівської Міської Ради урочисто відкрито 2 –ий Екуменічний Соціальний Тиждень під гаслом «Соціальна відповідальність». Своє вітальне слово проголосили організатори Тижня: голова Львівської державної обласної адміністрації Микола Кміть, голова Льівської обласної ради Мирослав Сеник та міський голова Андрій Садовий, отець, ректор Українського Католицького Університету Борис Ґудзяк, директор Інституту Екуменічних Студій Антуан Аржаковський, член Наглядової Ради фундації Renovabis Маґдалена Боґнер.

best Running shoes | nike air terra kimbia blue book list series UK: Sneaker Releases, Style Guides & Beauty News

 

 

За словами о. Бориса Ґудзяка, якщо такі соціальні тижні важливі у Франції, у Німеччинні, у Польщі, то у нашому місті і в Україні гострота цієї потреби є очевидною. «Ми маємо нагоду бути унікальною лабораторією для зустрічі з потребами наших ближніх і братись за дуже конкретні питання, адже соціальна тканина України і українського життя була розтерзана і покалічена. Найголовніше сьогодні – відкритість одне на одного і на Бога».

«Ми покладаємо на ЕСТ великі очікування. Ця ініціатива зі Львова піде далі. Треба навчитись бути відповідальними за тих, хто поруч. Це є меседж цього Тижня - «соціальна відповідальність», - зазначив Андрій Садовий.

Маґдалена Боґнер вважає, що в Україні перед суспільною елітою стоїть нагальне завдання належно поставитися до своєї соціальної відповідальності, як і кожен з нас покликаний, залежно від своїх особистих можли­востей солідаризуватися зі „слабшими“ членами суспільства та людьми, з різного огля­ду обділеними. Йдеться про конкретну любов до ближнього, про милосердя й ангажу­вання в справі створення справедливих структур.

На важливості ЕСТ у Львові наголосив у своїй промові і Антуан Аржаковський: «Оскільки я брав участь в організації цього Соціального Тижня, то можу стверджувати, що всі ми прагнемо діяти разом, щоб захищати гідність людини в українському суспільстві, і зокрема найбільш вразливих верств населення, таких як особи похилого віку, особи з неповносправністю чи особи, залежні від наркотиків чи алкоголю. Відповідальне суспільство – це суспільство, у якому Церква пам’ятає про своє духовне походження, як каже апостол Павло».

На ролі Церкви у вирішенні соціальних питань закцентував увагу архиєпископ Іван Юркович, вітальне слово котрого представили учасникам: «Потрібна наша співпраця як на економічній, так і на правовій площині, щоб міжнародна спільнота і поодинокі країни мали змогу виробити й втілити в життя скоординовані рішення згідні із Вченням Церкви, з мораллю і гідністю людини, спрямовані на розв’язання проблем, і створити ефективне правове поле для економічної діяльності».

На завершення першого дня Тижня член Експертної комісії 2–го ЕСТ Наталя Федорович проголосила Декларацію намірів, яка утверджує впровадження законопроекту про відсоткову філантропію.

Цьогорічний Тиждень присвячений тематиці соціальної відповідальності як особистого та колективного усвідомлення членами суспільства своєї приналежності до однієї людської спільноти, і що саме їм належить зробити світ справедливішим.

Олеся Стогній