Цьогорічні події ще раз доказали, що саме молодь, покоління, яке сформувалось у незалежній державі, є рушієм суспільно-політичних змін. Ми взяли на себе відповідальність. Ми боролися за краще майбутнє, за свій шанс йти вперед, не тільки спостерігати за розвитком чужих країн, а й для того, щоб продукувати власний якісний шлях для України. Щоб підтримати молодіжні ініціативи організатори VII Екуменічного соціального тижня (платформи для релігійних, соціальних та політичних дискусій) влаштовують баркемп – вільний простір, на якому разом із навчанням учасники зможуть познайомитись та обмінятись корисними контактами, і в подальшому спільно працювати на благо Львова та України.
«Це не вперше ЕСТ цікавить питання молоді та її розвитку, але здебільшого ми говорили про молодь з дорослими людьми, – розказує координатор ЕСТ Марія Кандиба. – Темою цьогорічного ЕСТ є відповідальність перед суспільством, і ми вирішили організувати захід, у якому активну участь візьмуть відповідальні молоді люди».
Authentic Sneakers | New Releases NikeЗадоволення від навчання
Молодь – це генератор ідей, без нашарування невдач та сумнівів, без машинного калькування набутого досвіду. Але звідки взяти гроші, як заохотити та організувати навколо себе людей? Питання, що постають як блок-пост у поступі наших бажань. Саме тому в п’ятницю, 3 жовтня, Інститут екуменічних студій спільно із Львівською міською радою проведе баркемп «Ініціативна молодь: вимога часу-потреба суспільства», що допоможе молодим людям втілити свою мрію і робити добрі справи. Перш за все, захід, що відбуватиметься у корпусі філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, розрахований на активних людей, що прагнуть змін і є членами громадських, молодіжних організацій та асоціацій. А також для тих, хто має чітке бачення та ідеї створення суспільно корисних ініціатив.
«Тематичні тренінги з організації команди та написання грантів вибрані не випадково, адже зараз громадський рух дуже сильно розвивається, і багато організацій готові підтримувати соціальні стартапи. І молоді, особливо тій, яка працює в цій сфері, потрібно мати навички організації команди та написання грантів. Навчатись залучати фінансові ресурси та якісно їх використовувати», – підсумувала основні напрями баркемпу Марія Кандиба.
Ідея живе і розвивається, допоки вона є у головах людей. І що більше «якісних голів» ви назбираєте, то швидше ваша ідея втілиться у життя. Створювати команду своєї мрії на баркемпі навчатиме бізнес-тренер Ольга Садоха: «Для проектів правильно дібрана команда є вирішальним питанням життєздатності. Люди в команді зазвичай стають або фактором неочікуваного успіху, або причиною несподіваного провалу. Тому необхідно вміти дібрати тих людей, які будуть поділяти ідею та цінності проекту та його керівника, будуть готові до самовідданої, навіть фанатичної роботи. Професійні навички завжди можна розвинути, головне, щоб люди мислили та діяли в одному полі цінностей, вміли співпрацювати та прагнули до результату».
Зварив мило – знайшов друга
Продовження баркемпу планується на терасі, де матимемо можливість послухати презентацію Асоціації українських студентів у Франції, поспілкуватись, завести нові знайомства та створити спільні акції. Також на заході буде молодь, яка немає можливості вчитись у ВНЗ чи створювати проекти. Але по-своєму вони теж дуже активні і мають організацію, якій цьогоріч виповнюється 65 років. Друзі Ляршу проведуть майстер-клас з миловаріння та розпису для учасників баркемпу. А спільно створені вироби наступного дня продаватимуть на виставці-ярмарці соціальних організацій. Усі кошти, вилучені з продажу мила, підуть на допомогу «Ляршу Львів» – організації, що працює з людьми з особливими потребами.
Приклади для наслідування
Натхнення для майбутніх звершень молоді подарує перегляд фільму про всесвітньовідомого українця Богдана Гаврилишина «Місія – свобода», що разом з іншими авторитетними українцями записав ексклюзивне відео для учасників зустрічі. Насичена програма 3 жовтня – це один з цікавих днів, який ви можете провести з користю та насолодою, в колі однодумців. «Це можливість познайомитись з різними громадськими організаціями і набути нових навичок у вашій роботі», – вважає студентський голова Львова Богдан Зятик.
Марта Гладка, інтернет-видання "Духовність"
Довідка: БарКемп (англ. BarCamp) – неформальні, демократичні, відкриті інтерактивні зустрічі людей, метою яких є інтеграція середовища, обмін досвідом і ідеями а також добрий відпочинок. Назва «баркемп» походить від події, яку організовував знаменитий Тім О’Рейлі для своїх знайомих, – foobar. Перший баркемп у світі пройшов у Пало Альто, Каліфорнія 19–21 серпня 2005 року в офісі компанії Socialtext. Його організували менш ніж за тиждень. Саме стільки часу минуло від концепції до події, яку відвідало 200 учасників. З того часу баркемпи відбуваються більш ніж у 350 містах в усьому світі. Перший баркемп в Україні відбувся у жовтні 2007 року і був присвячений блогам та новим медіа.
Фото: 1) Архів ІЕС