Відповідальність християнина у сучасному суспільстві – таку тему запропонували обговорити організатори VII Екуменічного соціального тижня (ЕСТ).

Тему VII ЕСТ обрано не випадково. Україна після усунення авторитарної та грабіжницької влади переживає нелегкий час. Тисячі українців відстоюють суверенітет і незалежність держави зі зброєю в руках. У складний час становлення нового суспільства постає необхідність усвідомлення кожним українцем власної відповідальності перед Богом, державою та співгромадянами. Метою VII ЕСТ є задекларувати принцип розділення відповідальності за майбутнє держави між суспільством та обраною нею владою. 

ЕСТ, що його ініціював Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, є платформою, на якій представники громадянського суспільства, релігійних структур, ЗМІ, політики, освітяни та молодь можуть відверто дискутувати про найболісніші проблеми суспільства. Підтримку у проведенні ЕСТ вже традиційно надають Український католицький університет, Національний університет «Львівська політехніка», Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада та Львівська міська рада.

Учасники цьогорічної конференції обговорять досвід становлення відповідального громадянського суспільства. Під час дискусій зосереджуватимуть увагу на відповідальності журналістів, представників соціальних організацій та кожного громадянинау часи суспільних трансформацій. Представники духовенства разом з мирянами дискутуватимуть на тему соціальної ролі Церкви в період війни та суспільних змін.

Інтегральною частиною VII ЕСТ є також Академічна конференція «Спадщина ІІ Ватиканського Собору у дусі Lumen gentium, Unitatis redintegratio та Orientalium Ecclesiarum». Особливу увагу звертатимуть на три декрети зазначеного собору – Lumen gentium, Unitatis redintegratio і Orientalium Ecclesiarium, оскільки вони мали виняткове значення для життя Католицької Церкви загалом та східних католиків зокрема. Ці документи прийнято на Соборі в один день – 21 грудня 1964 року, тому їх потрібно розглядати у цілості, у контексті один одного. Увагу буде зосереджено на плодах екуменічного діалогу, який Католицька Церква започаткувала в результаті прийняття цих доленосних документів. Наголошуватимуть на католицько-православному діалозі і зокрема діяльності Змішаної міжнародної комісії з богословського діалогу між Римо-Католицькою і Православними Церквами.

Особливо важливою для організаторів є робота з молоддю. Вперше під час ЕСТ відбудеться BarCamp на тему: «Ініціативна молодь: вимога часу – потреба суспільства». Захід буде спрямований на те, щоб допомогти активним молодим людям здобути організаційні навички та усвідомити власне місце та роль у громадянському суспільстві.

Програма також насичена цікавими культурно-мистецькими заходами, серед яких фотовиставка, благодійна гала-вечеря, презентація книги, вечір духовної музики та виставка-ярмарок.

Висловлюємо подяку усім співорганізаторам та партнерам Форуму, волонтерам, духовенству, представникам державного та громадського секторів, ЗМІ, вітчизняним та зарубіжним експертам за підтримку і співпрацю у розвитку проекту «Екуменічний соціальний тиждень».

Сподіваємося, що VII ЕСТ виправдає свою репутацію ефективного майданчика для розбудови громадянського суспільства в Україні та дасть поштовх продовженню дискусій стосовно відповідальності християнина та громадянина в періоди суспільних трансформацій.

Nike footwear | adidas superstar taper chart size