Цієї осені у Львові традиційно проводитимуть суспільний форум – Екуменічний соціальний тиждень. Місто Лева прийматиме гостей з різних куточків України та з-за кордону уже восьме! Інтернет-видання «Духовність» вирішила розпитати у координатора ЕСТ Ірини Кітури про підготовку до форуму, чого очікувати від запланованих заходів і про особливості Екуменічного соціального тижня 2015.

Giftofvision - Sneakers search engine | Air Jordan 1 Low White/Black-Midnight Navy For Sale – Fitforhealth

 

– ЕСТ вже став певним брендом у Львові. Чим хочете здивувати учасників та громадськість цієї осені?

– Ви маєте рацію, Екуменічний соціальний тиждень – це вже досить відома подія для Львова, а з розвитком Національної мережі екуменічних соціальних тижнів наш форум стає відомим і в інших містах України. Серед традиційно запланованих заходів, таких як академічна конференція, тематичні круглі столи, семінари, ми маємо в планах провести благодійний концерт на підтримку Навчально-реабіліиаційного центру "Джерело". Кошти зібрані від продажу квитків будуть передані центру "Джерело". Концерт обіцяє бути дуже цікавим та насиченим і дасть змогу глядачам відволіктись хоч на деякий час від тих бід, які прийшли в наші доми разом із війною.

Цьогорічний Екуменічний соціальний тиждень відбудеться 30 вересня–3 жовтня, і присвячений темі освіти. Під час форуму ми обговоримо питання реформування вищої освіти, європейські стандарти якості, цінності та моральні орієнтири, якими має керуватися увесь освітній процес. Також ми поговоримо про розвиток богословської освіти в країні. Ми запросили дуже цікавих експертів з України та з-за кордону до участі, я думаю їм буде чим поділитися і чим здивувати учасників Екуменічного соціального тижня. З серпня на нашому сайті www.esweek.org.ua можна буде ознайомитись із програмою заходів та зареєструватись для участі.

– Тема 8-го ЕСТ “Освіта задля змін: духовність та інновації”. Чому вибрали саме таку тематику форуму?

– Враховуючи, що якісна освіта є одним із найважливіших факторів успіху розвитку нації, економічного зростання та загальної якості життя, сьогодні важко переоцінити необхідність реформування та змін у системі виховання та навчання українців. Ми маємо багато питань та проблем у цій сфері, які майже не вирішувались протягом останніх 20 років. Ми потребуємо інновацій. Але жодні інновації не дадуть нам потрібного ефекту, якщо ми не враховуватимемо духовну, морально-етичну складову питання. Враховуючи загальні тенденції в суспільстві і бажання змін у освіті, напрацьовано Закон про вищу освіту, який поволі впроваджується. Під час форуму у нас буде можливість поговорити з авторами закону, представниками Міністерства освіти й ректорами ВНЗ, студентами про те, що нам дає новий закон, що у ньому не враховано, що варто допрацювати та додати. 
Ми, своєю чергою, звернулись із проханням до наших колег з університетів Одеси, Києва, Запоріжжя, Дніпропетровська і Львова провести робочі майстерні зі студентами старших курсів на тему “Які зміни потрібні освіті в Україні?” Зараз ми обробляємо надані студентами напрацювання, але вже можна сказати, що сучасна молодь має своє чітке, конструктивне бачення реформування системи освіти. Студенти бачать ситуацію зі середини, і їм є що сказати. Під час заходів у жовтні ми почуємо презентацію студентських напрацювань.

– В Україні всі говорять про реформи, і що їх треба впроваджувати, навіть коли триває війна. Чи проведення 8-го ЕСТ може задати тон освітній реформі та чи робите якісь практичні кроки у цьому напрямі?

– ЕСТ особливий тим, що дає змогу різним людям, з різних сфер, обговорити проблему і надати свої експертні рекомендації. Під час підготовки до заходу Експертна рада ЕСТ напрацьовує Резолюцію 8 ЕСТ, після завершення Форуму ми доповнюємо її пропозиціями доповідачів та учасників. Резолюцію з конструктивними рекомендаціями передаємо у відповідні структури, які зацікавлені в цій тематиці та мають на неї вплив. Сподіваємось, що ці напрацювання будуть розглянуті й впровадженні в життя.

– ЕСТ можна справедливо назвати міжнародним форумом. Кого очікуєте з іноземних гостей і чи долучиться до проекту влада і бізнес?

– Цього року ми запрошуємо до участі представників Європейської комісії з питань освіти та культури, також доповідатимуть ректори та викладачі європейських ВНЗ, представники благодійних фондів та релігійних організацій. Звичайно, наш проект підтримує влада, зокрема місцева, до складу Організаційного комітету ЕСТ входять представники Львівської міської ради, Львівської обласної ради та державної адміністрації. Серед доповідачів та учасників теж можна побачити працівників владних та бізнесових структур.

– Інститут екуменічних студій започаткував проведення ЕСТ у 2008 році. Що корисного принесли соціальні тижні Україні та чи збираєтесь Ви змінювати формат або географію проведення?

– За вісім років існування ЕСТ став традиційною подією львівської осені. Щороку ми намагаємось освіжити форум новими подіями, цікавими доповідачами, ідеями, але формат і ідея заходу залишаються незмінними. ЕСТ став однією із можливостей для діалогу представників церков різних деномінацій, соціальних організацій, благодійних фондів, бізнесу, влади, освітніх установ тощо. Можна сміливо говорити про те, що ЕСТ стали добрим внеском у розвиток екуменічної співпраці та діалогу. І не лише у Львові. Через розвиток Національної мережі ЕСТ ми маємо нагоду поширювати ідеї екуменізму та міжсекторального партнерства по всій Україні. Під час форумів започатковано багато соціально корисних ініціатив, адже є можливість живого спілкування та обміну досвідом із людьми, яких нам не часто вдається зустріти у повсякденному житті. За ці роки кілька тисяч осіб стали учасниками ЕСТ, і важко обчислити, який ефект на їхнє життя справили соціальні тижні, але я впевнена, що кожен почерпнув для себе корисні ідеї, нові знання, нові контакти. Хоча ми говоримо про доволі важливі проблеми, сама атмосфера заходів дуже наснажувальна, наявне відчуття, що ти не один, що є багато людей, які теж намагаються зробити цей світ кращим і які готові ділиться своїм досвідом, часом, іншими ресурсами задля суспільного блага, дає надію на ліпше майбутнє.

ЕСТ вже вийшов за межі Львова, майже щороку ми маємо заходи в межах ЕСТ у Києві, Одесі, Запоріжжі, Дніпропетровську, Сумах, Полтаві та інших містах. Наразі це одно-, дводенні заходи. Можливо за кілька років ми почнемо проводити повноцінні соціальні тижні не лише у Львові.

Розмовляла Олеся Барчук

Інтернет-видання "Духовність"