29 вересня у малій сесійній залі Львівської міської ради відбулася прес-конференція з нагоди відкриття VIII Екуменічного соціального тижня “Освіта задля змін: духовність та інновації”.

 

   Участь у прес-конференції взяли: Ірина Кітура, координатор VIII Екуменічного соціального тижня, о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету, Зоряна Довганик, начальник управління освіти Львівської міської ради, Володимир Залуцький, керівник відділу молодіжної політики та питань соціального розвитку Національного університету “Львівська політехніка”, Наталя Сіреджук, в.о. керівника відділу соціальних проектів і розвитку НРЦ “Джерело”. Модератором заходу була Олеся Барчук, менеджер зі зв’язків з громадськістю Інституту екуменічних студій УКУ.

   Під час зустрічі відбулась презентація програми соціального та її обговорення. Її представила координатор форуму Ірина Кітура.

Sports News | Custom Air Force 1 - Design Your Own Sneaker , Fitforhealth

   Президент Інститут екуменічних студій о. д-р Іван Дацько відзначив важливість заходу. «Екуменічний тиждень відбувається уже вісім років поспіль і став брендом у м. Львові. Цього року говоримо про освіту у контексті формування «нової європейської людини”» Політично хочемо увійти в європейський союз, але з якими вартостями? Через формацію, через науку, через освіту, через духовну настанову, через інновації, нововведення та реформи, маємо стати більш європейськими людьми». – підкреслив о. д-р Іван Дацько. Також, о. Іван наголосив на духовній складовій: «У світі де є тисячі університетів, важливо, щоб навчання приносило не тільки знання, але й сприяло духовній та інтелектуальній формації молодих людей».

   «Впродовж 8-го ЕСТ матимемо змогу обговорити і подумати над вирішенням надзвичайно важливих питань сьогодення. Ми знаємо на скільки є важливою якісна освіта, і як вона впливає на наше подальше життя. Від освіти залежить і розвиток нашої країни. Тому не говорити про нововведення в освіті, розвитку, у вихованні та навчанні дітей є неможливим. Інновації є потрібними, якщо не ми будемо говорити про духовну і морально-етичну сторону, воно втратить свою актуальність». - вважає Зоряна Довганик, начальник управління освіти Львівської міської ради.

   Володимир Залуцький, керівник відділу молодіжної політики та питань соціального розвитку НУ «Львівська політехніка» підкреслив значення не тільки навчання, але й виховання моральних цінностей в технічних закладах: «Сучасні університети повинні готувати не лише професіоналів, чи знавців якоїсь конкретно взятої дисципліни, але також і людину». А Наталя Сіреджук, в.о. керівника відділу соціальних проектів і розвитку НРЦ «Джерело», зосередила увагу на інклюзивній освіті. «Рівень розвитку суспільства вимірюється тим, наскільки люди вміють дбати про тих, які є поруч, які мають особливі потреби. Рівень нашої відкритості та доступності говорить про те, наскільки ми є європейські. Бо якщо ми будемо будувати нову освіту, не враховуючи потреби всіх, тоді нам треба буде її перебудовувати заново».  

   Довідка:

  VIIIЕкуменічний соціальний тиждень на тему: “Освіта задля змін: духовність та інновації” відбуватиметься з 30 вересня по 3 жовтня. В межах заходу відбудеться академічна конференція, присвячена темі освіти, круглі столи про інклюзивну та богословську освіту, презентації книг, виставка-ярмарок соціальних організацій, нагородження переможців IVВсеукраїнського конкурсу “Репортери надії в Україні”, благодійний концерт «ROCK-Hта Друзі дітям «Джерела» та інші заходи.