2 жовтня в приміщенні Українського католицького університету відбувся круглий стіл «Духовна формація християнина та богословська освіта в Україні».

  Метою зустрічі було обговорення духовної формації християнина та богословської освіти.  Учасники круглого столуговорили про освітню реформу в Україні, а саме перехід від Homo Sovieticus до Homo Maidanus, виклики богословської освіти у світлі нового закону про вищу освіту, католицьке шкільництво. До 400-річчя Київських духовних шкіл темою однієї з доповідей був внесок Київської духовної академії  у богословську науку в Україні.

 Розпочав захід, директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського,о. Войчех Сурувка, який виступив з доповіддю: «Віра як основа богословської формації». Отець Войчех розповів про те, на яких засадах та основах повинно розвиватися богослов’я. “Для богослов'я свобода реалізується в межах віри церкви” - вважає о. Войчех.

Nike shoes | Sneakers Nike Shoes

 

  Іван Русин,ректор Української євангельської теологічної семінарії, звернув увагу присутніх  на Missio Dei та богословську освіта в Україні. Він зазначив: “Богослов'я має що сказати цьому світу, бо Бог є відповіддю на головне питання нашого буття”. За його словами трансформація українського суспільства неможлива без духовної формації: “Духовна формація — це рідкісне втілення вічного в сучасному”. – підсумував Іван Русин.

  Про революційні зміни в освітньому законодавстві розповів керівник Інституту богословських студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віталій Хромець.Закон про вищу освіту передбачає легальний простір для богословської освіти: «Новий закон нам дає нові можливості, нові форми кооперації, і, я думаю, що, будучи відповідальним перед Богом, цією можливістю треба скористатися”.

  Завершила круглий стіл незвична доповідь о. д-ра Романа Завійського, декана філософсько-богословського факультету Українського католицького університету. Показавши присутнім уривки кінофільму “Філософи”, він продемонстрував, що саме у культурі, медіа, фільмах, молоді люди шукають відповідей. “Не тільки ми маємо бажання євангелізувати культуру, але вона євангелізує нас” - наголосив отець Роман.

   Модераторм заходу був о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.