Ініціативна група продовжує просування законопроекту "Про внесення змін до деяких Законів України щодо підтримки неприбуткових організацій» (Відсоткова філантропія).


 


Законопроект "Про внесення змін до деяких Законів України щодо підтримки неприбуткових організацій»  (реєстраційний номер 6055 від 10.02.2010) поданий народними депутатами Курпілем С.В., Писарчуком П.І., Стретовичем В.М.

Механізм, що пропонується до запровадження цим законопроектом, у практиці іноземних держав отримав назву “відсоткова філантропія“ і полягає в тому, що платник податку на доходи фізичних осіб (ПДФ) має право переадресувати певний відсоток (%) свого податку, який вже є сплачений до відповідного бюджету, на суспільні потреби – безпосередньо до організації, яка займається вирішенням суспільної проблеми.

Відсоткова філантропія вперше була запроваджена в Угорщині в 1996 році. Після вивчення її позитивного досвіду  до ініціативи долучилися Словаччина,  Польща, Литва і Румунія.

Законопроект запроваджує механізм трансферу податку, тобто перерахування  на користь неприбуткової організації частини податку з доходів фізичних осіб, що сплачена платником податку за звітний рік.

Трансфер здійснюється у вигляді доручення платника податку податковому органу здійснити на користь однієї з неприбуткових організацій переадресацію податку у розмірі, що не перевищує 2 відсотків суми сплаченого платником податку за звітний рік податку.

Отримати трансфер податку має право неприбуткова організація, яка проводить діяльність на території України не менше 1-го року в статусі неприбуткової організації та не має заборгованості по сплаті податків та інших обов’язкових платежів перед державою.

Законопроект стане реальним втіленням стратегічного завдання влади – забезпечення участі громадськості у державній політиці.

Прогноз результатів

Прийняття проекту закону сприятиме, перш за все, реалізації Україною стратегії європейської інтеграції, якою визначено важливу роль громадянського суспільства та його організацій.

Даний проект закону стає суттєвим кроком до формування дієвої системи соціального партнерства, а також до проведення децентралізації сфери соціальних послуг.

Проект закону впроваджує дієві державні механізми підтримки для неприбуткових організацій та забезпечує реальні фінансові підвалини становлення громадянського суспільства.

Прийнятий Закон України про відсоткову філантропію:

-       формуватиме свідомого громадянина, відповідального  за те, що «навколо» у громаді

-       дозволить кожному окремому громадянину свідомо підтримувати, без додаткових затрат для себе, потрібні місцеві чи національні ініціативи

-       дозволить зробити додатковий перерозподіл коштів – бюджетних надходжень та залишити їх у місцевих бюджетах, скерувавши безпосередньо до громадських організацій, яким довірятиме сама спільнота

-       дозволить відродити довіру до діяльності податкового державного органу

-       дозволить покращити якість громадських організацій та прозорість їхньої діяльності

-       забезпечить фінансову стабільність організацій громадянського суспільства, що буде також показником для донорських організацій

Як долучитися:


Найближчі плани – розгляд  законопроекту у комітетах Верховної Ради України. На цьому етапі проект потребує залучення та акумуляції якомога більшої кількості громадських організацій, які можуть:
- Усвідомити, чому потрібно впроваджувати механізм «Відсоткової філантропії»
- Висловити підтримку законопроекту "Про внесення змін до деяких Законів України щодо підтримки неприбуткових організацій»  (реєстраційний номер 6055 від 10.02.2010), надіславши листа на електрону адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з позначкою «відсоткова філантропія»
- Поширювати інформацію про новий закон серед партнерів, коментарях для ЗМІ та при спілкуванні з іншими зацікавленими особами
Довідка

Під час IІ Екуменічного Соціального Тижня у м. Львові у 2009 році з ініціативи Інституту Екуменічних Студій та за участі організацій громадського сектору був розроблений проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки неприбуткових організацій”. Впровадження механізму відсоткової філантропії підтримують: Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Львівська міська рада, Львівська обласна рада та облдержадміністрація, Комітет підприємців Львівщини, Інформаційно-аналітичний Центр Філантропії, Інститут масової інформації, Український католицький університет, представники громадського сектору, основних Церков,  основних політичних партій.