3 жовтня у Львові спільнота “Лярш-Ковчег” презентувала книгу Вікторії Дмитрук “Крізь вушко голки”. Захід відбувся в Українському католицькому університеті у межах VIIIЕкуменічного соціального тижня «Освіта задля змін: духовність та інновації».

   Книгу “Крізь вушко голки” представила особисто автор Вікторія Дмитрук разом із співавторами — героями цієї книги. Це друзі  спільноти «Лярш-Ковчег», осіб з розумовою неповносправністю, чиї історії увійшли у збірку інтерв’ю. До заходу долучились також всі ті,  завдяки яким вийшла ця книжка у світ.  Захід розпочався з показу буктрейлера.

   «Крізь вушко голки дуже важко побачити іншу людину, треба все з себе скинути, стати на коліна і тоді заглянути всередину. Ця книжка починалась з Антона, з простої розмови після майстерності… Там немає моїх запитань, тільки їхні розповіді… Це нижка, яка допоможе відкрити людей, які мають чим поділитися з нами, мають що розповісти, мають інші історії.» - поділилася Вікторія Дмитрук.

   Учасники презентації мали нагоду познайомитись з одним з героїв книги  -  Антоном.  «Мені хотілося б, щоб були добрі люди, щоб усі всім допомагали, щоб водії не сварилися з пасажирами, щоб дороги гарні зробили, щоб була добра влада. Ціни на зуби високі, а пенсії малі. (Антона дуже хвилювала вартість послуг стоматолога – він нещодавно лікував зуби). Хочу, щоб не підвищували ціни на хліб, сметану, олію, щоб номери на маршрутках не міняли, щоб люди поводилися з іншими людьми добре. Я дивлюся, що по світі війна. Люди вбивають. Що це за люди? Люди не вірять в Бога. Я б хотів, щоб у Європі не було потопу.» - розповів про свої мрії герой книги.

   Книга «Крізь вушко голки» - це чотирнадцять історій людей, «які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють. Людей, яких хтось любить, а хтось – соромиться, хтось – товаришує з ними, а хтось – уникає їх, хтось – поважає, а хтось – зневажає…» (уривок з передмови книжки).

    Довідка:

   «Лярш-Ковчег» - це громадська організація, яка має у Львові 4 творчі майстерні, Денну Програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю та Будинок підтриманого проживання. Спільнота об’єднує понад 100 осіб (67 осіб неповносправних, 30 асистентів, 6 членів адміністративної ради та волонтерів).