13 червня 2008 року в Українському Католицькому Університеті розпочалася академічна конференція „Духовний підхід до економічного і соціального життя: Український кооперативний рух”.

На конференції розглянули економічний і соціальний досвід української діаспори й українських кредитних спілок на території України в історії та сьогодні. Серед доповідачів були Микола Галів член Української кредитної спілки (Нью Йорк), Тарас Підзамецький головний управитель Української кредитної спілки (Торонто), Андрій Олейчик директор департаменту нагляду за кредитними установами та член Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Львів) та Степан Гелей завідувач кафедри історії та політології Львівської комерційної академії.

Зокрема розглянули такі теми: розвивиток кооперативного руху у США та Канаді, стан кредитних спілок насьогодні в Україні та роль УГКЦ у розвитку кооперативного руху в Галичині.

Відразу після конференції відбулася дискусія на тему: „Кооперативний рух”.

Прес-конференція
О 13:30 на заключній прес-конференції Екуменічного соціального тижня у конференційному залі УКУ Леся Коваленко зачитала витяги із Декларації Експертної групи Екуменічного соціального тижня. Також учасниками прес-конференції були Наталя Федорович начальник управління соціального захисту Львівської міської ради, Антуан Аржаковський директор Інституту Екуменічних Студій та відповідальний за проведення Екуменічного соціального тижня, Володимир Сидоровський голова кредитної спілки „Анісія”, а також Жан Поль Везіан Надзвичайний та Повноважний посол Франції в Україні та Мішель Камдесю почесний Президент Соціальних тижнів у Франції.

Як повідомлялося раніше Декларація складається з преамбули та п’яти розділів: Традиція проведення соціальних тижнів, Останні тенденції політичного та економічного життя, Володіння матеріальними благами, Чому кооперативний рух та кредитні спілки? та Форум соціальних організацій у Львові. У кінці подана резолюція де виписані завдання групи у сприянні соціальному розвиткові, основані на міжконфесійній співпраці, напрацюванні та вдосконалені законодавства, інформаційному та експертному сприяні, постійному моніторингові та проведенні різних програм.

Леся Коваленко зазначила, що експерти не виспупають від імені всіх учасників тижня, але сподівається, що більшість поділяє такі погляди. Також зазначила, що метою тижня є спростування міфу про розрив між соціальною та духовною сферами та актуалізація основних принципів християнського вчення.
Актуальним також став один із моментів, про які згадував посол вчора на академічній конференції про УКУ. Мовилося про нагородження отця-ректора Бориса Гудзяка у 2004 році, тобто чому посольство виступило з такою ініціативою?

Жан Поль Везіан відповів: „УКУ відіграє важливу роль у розвирку університетського світу в Укнаїні. Всі ті дисципліни, які називаються трудними дисциплінами не викладаються в УКУ, але своєю відкритістю до світу, своїм наданямм гуманістичного виміру викладу, УКУ заслуговував на таку винагороду з нашого боку. І вчора в одному з ключових моментів викладу я нагадав, що наприкінці 2004 року під час Помаранчевої революції УКУ вийшов на вулиці. Звичайно я не хочу сказати, що сьогодні студенти повинні постійно брати у часть у якихось політичних акціях, політичних подіях, але є такі моменти коли треба діяти. І діяти негайно. Саме у 2004 році УКУ зробив необхідний крок. І саме з цієї причине наше посольство, посольство Франції звернулося до міністра вищої освіти із пропозицією нагородження УКУ в особі ректора”.

Також цікавило журналістів як можна втілювати християнські цінності не пригнічуючи чи дисуримінуючи представників інших конфесій? На що Мішель Камдесю відповів, що церква не має монополії на прийняття рішень, що вона може виступати лише ініціатором. А самі рішення приймає або не приймає суспільство.