12Перший український Екуменічний Соціальний Тиждень (ЕСТ) проходив у Львові з 9 по 15 червня 2008 року з ініціативи Інституту Екуменічних Студій за підтримки Українського Католицького Університету, Львівської Обласної ради та Мерії міста Львова. Серед близько двадцяти організацій-партнерів проекту – Всесвітня Рада Церков, Папська Рада «Справедливість і Мир», французька організація «Католицька Допомога» та Фундація Бредлі. Більше 40 українських соціальних організацій брали участь в ЕСТ, серед яких «Карітас», «Лярш», а також «Віра і Світло». ЕСТ Львова отримав благословення та підтримку усіх глав християнських Церков, присутніх у Львові. Крім Апостольського нунція Владики Івана Юрковича, який приїхав з Києва, головні католицькі, православні та протестантські ієрархи Галичини були особисто присутніми на конференції, присвяченій українському кооперативному рухові.

Катерина Ющенко, дружина президента України, приїхала взяти участь у конференції та засвідчити свою підтримку організаторам ЕСТ, висловлюючи своє сподівання, що такі соціальні тижні будуть організовуватись і в майбутньому. У присутності губернатора області та мера міста вона закликала переглянути систему оподаткування неприбуткових організацій. Її слова отримали широке схвалення глав Церков, а також політичних лідерів, таких як Володимир Стретович, депутат ВР, голова Української Християнсько-Демократичної партії, Михайло Сирота, депутат ВР, голова Трудової партії України.

Близько п’ятдесяти закордонних гостей приїхали підтримати зусилля соціальних організацій, які працюють з узалежненими, особами похилого віку, неповносправними та дітьми вулиці. Кардинал Мартіно надіслав текст, який був зачитаний у Львові п. Фламінією Джованеллі з Папської Ради «Справедливість і Мир», у якому в екуменічному та консенсусному дусі він виклав основні засади соціальної доктрини екуменічної Церкви. Мішель Камдесю, почесний президент Соціальних Тижнів Франції та колишній генеральний директор Міжнародного Валютного Фонду, в свою чергу, представив головні виклики, перед якими постало людство сьогодні і наголосив на роботі по інформуванню, передачі та популяризації засадничих принципів соціальної доктрини Церков. Ці принципи, такі як субсидіарність, солідарність, особиста відповідальність, спільне володіння суспільним благом, становлять сьогодні третій, цілком реалістичний, шлях відповіді на прийдешні великі кризи (навколишнє середовище, сільське господарство, енергія, міграції…). Станіслав Ценюх, представник Міжнародного бюро праці у Києві, та Жан Поль Везіан, посол Франції в Україні, представили стан міжнародної співпраці з Україною у соціальній сфері. Представники української діаспори у США та Канаді представили плоди кооперативного руху, зокрема щодо створення кредитних спілок.

latest Running Sneakers | Zapatillas de running Nike - Mujer

Конференція, форум та навчальний семінар для соціальних організацій, семінар про етичну відповідальність великих українських підприємств, усі ці події відбувалися у різних інституціях міста: Український Католицький Університет, Львівський Національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Львівська міська мерія, Львівська обласна рада, Львівська духовна семінарія Святого Духа Української Греко-Католицької Церкви та ін. Експертна група, до якої ввійшли представники різних інституційних, дисциплінарних та конфесійних кіл, утворена з нагоди Першого українського Екуменічного Соціального Тижня, на прес-конференції 13 червня 2008 року подала перший текст, до якого увійшли консенсусні моменти, що існують між християнами різних конфесій в Україні стосовно соціальних питань. Ця група, яка візьме на себе наукову організацію наступного ЕСТ радо повідомила про створення, за підтримки Міжнародної організації «Лярш», першої у світі Магістерської програми екуменічних наук із спеціалізацією «Медико-психологічна допомога».

Впродовж тижня проходив також християнський культурний фестиваль, основні заходи якого відбувалися на площі Ринок у центрі міста: конкурс дитячого малюнка серед школярів міста Львова, присвячений темі солідарності, вуличні вистави про створення світу та про всесвіт, який задихається від сучасних засобів масової інформації, концерт духовної музики, ярмарок соціальних організацій, фотовиставка «Соціальні обличчя Львова», молодіжний концерт християнської музики, показаний по телебаченні, представлення документальних фільмів під відкритим небом (серед яких фільм Ела Гора «Незручна правда»). Загалом багато десятків тисяч осіб змогли взяти участь у цьому заході, який широко висвітлювався у засобах масової інформації, як про це свідчить електронна сторінка заходу http://www.esw.org.ua/

Антуан Аржаковський

Фото: архів ІЕС