12-13 березня 2021 року, відбулось онлайн засідання спільноти IXE – Ініціативи Християн для Європи. Відчуваючи відповідальність за розбудову більш справедливого світу, учасники засідання обговорили важливі питання миробудування, захисту довкілля, нерівності та соціальної справедливості. Результатом зустрічі стала спільна заява, в якій члени ІХЕ закликають до негайного реагування на кліматичну кризу та об’єднання зусиль задля спільного внеску «у екологічну та соціальну справедливість та мир, ставши однією єдиною родиною».

Nike footwear | nike navy air vortex trainers for women 2017 High OG University Blue - Grailify

 

В часі засідання почесні гості д-р Барбара Хендрікс, член німецького Бундестагу, екс-міністр екології Німеччини, д-р Клеменс Ладенбургер, Головний юрисконсульт Європейської комісії, ділилися своїми думками про те, яка сьогодні роль Церкви і християнських спільнот у вирішенні екологічних проблем, яка роль ЄС у подоланні кліматичної кризи та ін.

«Пов'язуючи бідність, багатство та екологію, Папа Франциск наголосив, що кліматичні зміни, глобальна бідність та нерівність перешкоджають творенню спільної домівки. Ми всі покликані та натхнені Святим Духом насолоджуватися красою нашої планети; плекати цінність та гідність в кожному творінні та примирити природу з людством, беручи на себе відповідальність турботи про творіння. Як члени ІХЕ, ми відчуваємо обов'язок в наших Церквах та в наших відповідних країнах заохочувати до підтримки сталого розвитку та збереження творіння. Ні в умовах пандемії, ні кліматичної кризи, ніхто не врятується наодинці. Ми визнаємо, що зусилля на рівні особистості та спільноти є незамінними і замість повернення до наших попередніх звичок, ми покликані навернутися до позитивного підходу, до життя у сталому розвитку під час та після пандемії. Давайте заново відкриємо цінності ощадливості та невибагливості. Давайте скористаємося можливостями екологічного навернення та відкриємо нові способи співіснування», - зазначено у заяві.

Участь у заході також взяв д-р Павло Смицнюк, директор Інституту Екуменічних Студій УКУ. Проект ІЕС - «Екуменічний Соціальний Тиждень», є частиною мережі IXE і вже протягом 14 років гуртує вірян України навколо розв’язання актуальних проблем України та світу.

Довідка

Ініціатива християн для Європи (ІХЕ) — це асоціація мирянських організацій та активних християн з різних європейських країн. Головне завдання ІХЄ — включення більш чітких поглядів об'єднаної Європи у національні дебати. Мета ініціативи — плекання зустрічей християн у Європі та популяризація Соціального Вчення Церкви задля досягнення кращої спільної обізнаності та розуміння історичних і культурних відмінностей. Більше інформації: www.initiative-ixe.eu.