Міжнародний Форум 

15-й Екуменічний Соціальний Тиждень

«Мандруюча ідентичність: осмислення сенсів та цінностей»

3-7 жовтня 2022 р.

Львів (з опцією онлайн)

Інститут Екуменічних Студій УКУ, у партнерстві з Фондом Конрада Аденауера, Євангелічною Церквою в Німеччині (EKD) та Екуменічним Інститутом Католицького Університету в Парижі

Щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (ЕСТ) об’єднує ресурси громади, влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков, освітян та молодіжних організацій навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях, соціальному вченню Церкви та принципах сталого розвитку.

Захід проходитиме переважно в онлайн-режимі, з можливістю офлайн участі в залежності від ситуації.

Робочими мовами будуть: англійська, французька, німецька та українська з синхронним перекладом.

В часі форуму ми хочемо дослідити та подискутувати над різними «гранями» ідентичності людини, спільноти, нації в сучасному світі. Плануємо  зосередитись на кількох аспектах, розглядаючи їх крізь призму міждисциплінарного підходу, та відповісти на кілька питань, та не обмежуватись лише ними:

International Forum

15th Ecumenical Social Week  

“Wandering Identity: Considering Meanings and Values”

October 3-7, 2022

The city of Lviv (with an online option)

(Institute of Ecumenical Studies of UCU, in partnership with Konrad-Adenauer Stiftung, Evangelical Church in Germany and l’ Institut Supérieur d’Etudes Œcuméniques (ISEO) de l’Institut Catholique de Paris)

The annual international forum “Ecumenical Social Week” (ESW) unites the resources of a community, authorities, mass media, social organizations, Churches, educators and youth organizations in an attempt to address relevant social issues, based on the common human values,  social teaching  of  the church and the sustainable development principles.

The event will take place mainly online, with a possibility to come to the venue, depending on the situation.

The working languages will be English, French, German and Ukrainian with a simultaneous interpretation.

 

 

З 2020 року ІЕС втілює проєкт під назвою «Екуменічна формаційна програма» (ЕФП). Це навчально-формаційна програма, розроблена ІЕС спільно з Патріаршою комісією УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин; її адресатами є священики, члени екуменічних єпархіальних комісій УГКЦ та особи, зацікавлені справою християнської єдності. В рамках програми учасники отримують нагоду глибше зрозуміти сучасні екуменічні процеси в Україні та світі, заохочуються до різноманітних практичних ініціатив. Протягом 2020/2021 академічного року у межах ЕФП відбулася серія науково-практичних семінарів та зустрічей, на яких було обговорено чимало важливих питань, пов’язаних із розвитком екуменічного руху в українському контексті та дослідженням ролі Церков, зокрема УГКЦ, у справі християнської єдності. Доповідачами та учасниками на семінарах ЕФП були особи, що належать до різних християнських деномінацій, теоретики та практики екуменічного руху, для який справа християнської єдності є насущним питанням.

11 березня 2022 р. Інститут екуменічних студій Українського католицького університету провів телеміст «Зустріч солідарності з українськими студентами», у якому взяли участь студенти з УКУ та закордонних академічних спільнот. Загалом близько 400 студентів з Європи, Північної Америки та Африки доєдналися до двогодинного онлайн заходу. Під час зустрічі студенти УКУ мали змогу коротко розповісти про те, як вони переживають російську військову агресію, як війна змінила їхнє життя та чим вони зараз займаються. З іншого боку, закордонні студенти, беручи участь в телемості, висловлювали свою солідарність та підтримку у такий важкий час своїм одноліткам з України.

 

 

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету у партнерстві з Центром міжрелігійного діалогу Libertas, Фондом l'Oeuvre d'Orient та Міжнародною федерацією католицьких університетів у провів онлайн Круглий стіл «Українські Церкви під час війни» 4 березня 2022 р. У заході взяли участь майже 350 учасників з усього світу

«Кожне слово, яке тут прозвучить, кожна доповідь гостей може змінити мислення громадян і те, що нас в майбутньому чекає», - з таким вітальним словом виступив о. Богдан Прах, ректор УКУ, передбачаючи, що плоди 14-го Екуменічного соціального тижня обовязково принесуть спільне благо. Упродовж пяти днів, з 5-го по 9-те жовтня, у Львові тривав Всеукраїнський суспільний форум «14-й Екуменічний соціальний тиждень», присвячений темі: «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства».

Учасники з різних середовищ – Церков та релігійних інституцій, закладів освіти, бізнесу, журналістики, соціальної роботи, державних структур та громадських організацій – зібралися разом, щоб поділитися досвідом та запропонувати шляхи розв'язання економічно-екологічних проблем. Ініціював та організував Форум Інститут екуменічних студій Українського католицького університету у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні та за сприяння Львівської міської ради. Задля безпеки учасників, заходи відбувалися в онлайн на платформі Zoom, а також транслювалися на Facebook та Youtube. Загалом під час 14-го Екуменічного соціального тижня відбулося 16 заходів, у яких взяли участь понад 70 спікерів.

Дякуємо усім, хто підтримує наш Форум!

Вже другий рік поспіль Екуменічний Соціальний Тиждень, організований Інститутом Екуменічних Студій УКУ (Львів), черпає своє натхнення з енцикліки Папи Франциска «Laudato si’». Після минулорічного форуму, присвяченого темі «Почути крик землі. Інтегральна екологія в дії», цього року організатори обрали тему «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства». XIV Екуменічний Соціальний Тиждень розпочнеться вже 5 жовтня.

«Сталий розвиток завжди був у фокусі Екуменічних соціальних тижнів», – Ірина Кітура

З 5 по 9 жовтня у Львові традиційно відбудеться 14-й Екуменічний соціальний тиждень, який організовує Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства» – тема цьогорічного форумуІрина Кітура, керівниця програм та проектів Інституту екуменічних студій УКУ, координаторка Екуменічного соціального тижня, розповідає про ключові ідеї Форуму, формат і особливості події.

  • Ірино, цього року тематика Екуменічного соціального тижня – економічно-екологічна. Чому сьогодні в соціальному дискурсі – сталий розвиток?

Вітаю! Якщо подивитися на історію Екуменічних соціальних тижнів, ви побачите, що так чи інакше сталий розвиток завжди був у фокусі форуму. Просто ми дивилися на цей процес крізь призму певного соціального виклику (становлення демократії, реформи, популізм, якісна освіта, міграція, соціальна відповідальність, екологія і т.д.). Зараз ми всі є свідками кількох криз: екологічно-кліматичної, пандемії, економічного дисбалансу та воєн. Відтак, через свої проекти Інститут екуменічних студій УКУ намагається творити майданчики для дискусій на ці теми. Зокрема, порушуючи питання цілей сталого розвитку, соціального вчення церков, формуємо у суспільстві порядок денний актуальних питань, які потребують участі усіх гравців соціальних змін.

У четвер, 20 травня, відбулася ще одна онлайн-подія в межах проекту 14-ий Екуменічний соціальний тиждень. Цього разу дискусія стосувалася атомної енергетики, її екологічного та етичного виміру для України й світу. Ініціював захід Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

Учасниками були експертні гості: Сергій Плохій, професор історії України Гарвардського університету, директор Гарвардського українського наукового інституту; Віталій Дем’янюк, Голова Наглядової Ради компанії NT-Engineering, український інженер, підприємець, громадський діяч, меценат; Олег Покальчук, соціальний психолог та Володимир Шеремета, голова Екобюро УГКЦ.

Модерувала захід Оксана Кулаковська, директор Аналітичного центру та Київського центру УКУ.

188998926 3887778167975864 6852405047306579261 n

«Папа Франциск наголошує, що до питання довкілля треба підходити у міждисциплінарному ключі. І наш Екуменічний соціальний тиждень старається це робити. А сьогоднішня зустріч є прекрасною демонстрацією цього підходу. Коли вчений, інженер, історик, богослов, психолог сідають за один «віртуальний стіл» і вчаться один від одного та дають шанс нам, слухачам, навчитися й подивитися на проблему атомної енергетики з різних точок зору» - звернувся до учасників директор Інституту екуменічних студій УКУ Павло Смицнюк.

Running sneakers | Air Jordan Release Dates 2020