5 жовтня у стінах Львівської Міської Ради урочисто відкрито 2 –ий Екуменічний Соціальний Тиждень під гаслом «Соціальна відповідальність». Своє вітальне слово проголосили організатори Тижня: голова Львівської державної обласної адміністрації Микола Кміть, голова Льівської обласної ради Мирослав Сеник та міський голова Андрій Садовий, отець, ректор Українського Католицького Університету Борис Ґудзяк, директор Інституту Екуменічних Студій Антуан Аржаковський, член Наглядової Ради фундації Renovabis Маґдалена Боґнер.

Від 5 до 11 жовтня у Львові проходив Другий Екуменічний Соціальний Тиждень (2 ЕСТ). Участь у ньому взяло понад тисячу осіб, серед яких — поважні українські та закордонні гості, зокрема, Голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, президент Інституту релігії та суспільства Мирослав Маринович, директор центру Європейських гуманітарних досліджень НаУКМА Констянтин Сігов, пастор-референт з європейських питань Відділу Місії Протестантської Церкви в Нідерланлах Гелен Зордрагер, посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот та низка інших єпископів, державних посадовців, членів громадських та благодійних організацій. Метою проведення Тижня стала нагальна потреба обговорення і вирішення соціальних питань, обміну досвідом іноземних і українських колег, пошуку шляхів співпраці.

Діти сонця, завжди усміхнені привітні. Діти, які дають любов, і просять від нас лише любові. Діти, які не комплексують, не бояться, вони лише хочуть, щоб ви їх не відштовхували і любили. Діти з синдромом Дауна, у яких замість сорока шести хромосом – сорок сім. Вони інакші, але не гірші, і не ліпші, просто інакші.

Ці діти такі ж, як і ми. Вони не становлять ніякої небезпеки для суспільства, вони можуть працювати і хочуть бути поруч з нами. Але ми не готові їх прийняти у свій світ, бо вважаємо, що вони інакші. Це діти з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивним розладом і дефіцитом уваги тощо. 8 жовтня, у рамках 2-го Екуменічного Соціального Тижня студенти та гості заходу відвідали Львівський міський центр реабілітації «Джерело».

Понад шістдесят львівських соціальних організацій взяли участь у форумі в межах четвертого дня 2-го Екуменічного Соціального Тижня. Учасники зібрання презентували діючі у Львові програми соціальної освіти та науки у стінах «Львівської політехніки». «Єднання християнських церков у вирішенні соціальних питань є явищем державної ваги. Під покровом Божого благословення у цьому залі сьогодні проходить форум єднання християнської громади та широким загалом соціальної служби викладачів і студентів.

Про бездомних, сиріт, малозабезпечених, самотніх, інвалідів, пенсіонерів, потерпілих від насильства чи різних природних стихій у Львові є кому дбати. Вони вже дбають. Таке враження склалось після круглого столу під назвою «Соціальна робота з особами у складних життєвих обставинах», який відбувся 8 жовтня, в рамках 2-го Екуменічного Соціального Тижня.

Тривалий час Україна надавала перевагу інтернатному влаштуванню дітей-сиріт. Проте останнім часом постало питання переорієнтації діючої системи через популяризацію сімейних форм виховання. 7 жовтня в стінах Українського Католицького Університету відбулася «Нарада-презентація сучасних форм сімейного виховання в Україні». Тут були присутні представники інтернатів та будинків сімейного виховання, учасники громадських рухів, благодійних фондів, і просто – люблячі батьки, серця яких не байдужі до долі сиріт.

7 жовтня, гості та учасники 2-го Екуменічного Соціального Тижня під час другого круглого столу обговорювали роль європейських церковних структур у фінансуванні соціальних проектів. Присутні мали змогу почути короткі представлення 3-х організацій, котрі готові підтримувати українські соціальні проекти: «Комунікатес» (Нідерланди), «Церква у дії» (Нідерланди), та « Реновабіс» (Німеччина).

Соціальні проблеми можна вирішити разом. Так вважають учасники круглого столу «Політика сусідства: підтримка соціальних ініціатив з боку ЄС», що проходив у межах 2-го Екуменічного Соціального Тижня. Цього дня експерти зібралися в приміщенні Львівської облдержадміністрації. Вони обговорювали спільні проблеми та шляхи їх вирішення. Софія Ставкова, координатор практики студентів кафедри соціології та соціальної роботи Львівської політехніки розповіла: «Сьогоднішня модель соціальної роботи запозичена з Канади. На жаль, в Україні держава мало підтримує соціальний сектор, це тільки починає розвиватися. Громадські організації – це та рушійна сила, яка рухає громадський сектор вперед

Другий день 2-го Екуменічного Соціального Тижня у Львові закінчився виставою в тюрмі. Між в’язничними камерами у вузенькому коридорі Меморіалу «Тюрма на Лонцького», що на вул. С. Бандери, 1, учасники Тижня мали можливість переглянути виставу львівського театру «Мета» під назвою «Ми повернулися».