Розвиток благодійництва є справою важливою та шляхетною. Сьогодні вже ніхто не має сумнівів в тому, що доброчинна діяльність формує не лише соціальний капітал і духовність, але й певні економічні важелі розвитку суспільства. Звичайно, важливо зробити так, щоб благодійність мала у суспільстві високий статус, тобто щоб бути благодійником було престижно. Тоді благодійність в Україні має всі шанси стати невід’ємною складовою соціально відповідального ведення бізнесу, як це традиційно є в усьому світі.

Sports Shoes | Nike Dunk Low SP University Red - Grailify

Саме для цього у 2007 році був створений Національний конкурс «Благодійник року». Його співзасновниками виступили ВБФ «Дитячий світ», МБФ «Україна 3000», Український форум благодійників та Центр філантропії. Тоді ж на звернення організаторів конкурсу Президент України своїм Указом визначив День благодійника, який відзначається у другу неділю грудня.

“Благодійник року” ставить за мету поширення благодійництва як суспільно-важливого феномену в Україні через підтримку та заохочення благодійних ініціатив. Ці ініціативи можуть здійснюватись будь-якою юридичною чи фізичною особою, незалежно від розмірів її статку чи соціального статусу. Організатори конкурсу бачать своїм завдання поліпшити можливості ведення благодійництва усім, щоб конкурс став колективним надбанням всієї спільноти українських благодійників не заради скороминучого марнославства, а сталості благодійництва для майбутнього розвитку країни.

В конкурсі немає звичайної процедури номінування кращих через підбір кандидатів експертами, внесення реєстраційного внеску чи інших традиційних механізмів, як правило, вживаних у конкурсах. На конкурс номінують самі отримувачі благодійної допомоги або подаються самі благодійники через заповнення відкритої аплікаційної форми, але оцінювання заявок і визначення переможців проводять експерти.

Заявки оцінюються індивідуально згідно з такими критеріями:

  • вирішення конкретної проблеми;
  • кількість людей, які отримали допомогу;
  • якісні зміни в житті людей, які відбулися внаслідок надання допомоги;
  • довготривалість результатів, отриманих внаслідок надання благодійної допомоги;
  • інноваційність.

У конкурсі не можуть брати участь:

  • представники органів влади та місцевого самоврядування;
  • кандидати на виборні посади;
  • політичні партії;
  • організації, представники яких входять до Наглядової Ради чи Оргкомітету Конкурсу;
  • номінанти, які не заповнили повністю аплікаційну форму;
  • заявки, подання яких не узгоджено із благодійником;
  • заявки, подавачі яких не згодні на оприлюднення розміщеної в ній інформації;
  • заявки, які подано після закінчення терміну прийому заявок.
    Для участі у конкурсі необхідно:

1)           Обрати номінацію.

2)           Заповнити аплікаційну форму. Чесно, правдиво та відверто подати інформацію про себе та свого благодійника.

Заповнену заявку та додаткові матеріали надіслати поштою на адресу: 01012, м.Київ, а/с 75 (з поміткою «Голові Журі Національного конкурсу «Благодійник року-2010» Летенку С.»); та продублювати електронною поштою на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (або заповнити on-line на цьому сайті). До заявки на участь у конкурсі може бути додано: фотографії, копії публікацій, відгуків, рекомендацій тощо.

Після отримання заявки їй буде присвоєно реєстраційний номер, про що Вас та Вашого благодійника буде повідомлено листом на вказану у заявці адресу.

 

номінації КОНКУРСУ "БЛАГОДІЙНИК РОКУ 2010":

 

 

 

1

Транснаціональна компанія

благодійна ініціатива бізнес-структури будь-якої форми реєстрації, що є представництвом чи дочірньою компанією іноземної структури. Сюди не відносяться бізнес-структури, що входять до міжнародних холдингів

2

Вітчизняна компанія - великий бізнес

благодійна ініціатива бізнес-структури, що має риси великого бізнесу: річний дохід понад 100 000 000 гривень, кількість працівників 250 осіб і більше (класифікаціявідповіднодост. 63 ГКУкраїни)

3

Вітчизняна компанія - середній бізнес

благодійна ініціатива бізнес-структури, що має риси середнього бізнесу (компанії, які не можуть бути віднесені до малого та великого бізнесу)

4

Вітчизняна компанія - малий бізнес

благодійна ініціатива бізнес-структури, що має риси малого бізнесу: річний дохід до 70 000 000 гривень, кількість працівників до 50 осіб. Сюди не входять фізичні особи - підприємці (класифікація відповідно до ст. 63 ГК України)

5

Фізична особа – підприємець

благодійна ініціатива фізичної особи - підприємця, який є зареєстрованим відповідно до законодавства України

6

Бізнесмен
благодійна ініціатива працівників бізнес-структур або підприємств

7

Фінансова установа

благодійна ініціатива бізнес-структури чи організації, що надає фінансові послуги: банків, інвестиційних фондів, кредитних спілок, страхових компаній тощо

8

Корпоративний благодійний фонд

благодійна ініціатива зареєстрованого благодійного фонду, рішення щодо діяльності якого приймають представники бізнесу, і в складі засновників якого (чи засновниками якого) є бізнес-структура чи кілька бізнес-структур

9

Благодійна організація

благодійна ініціатива організації, зареєстрованої згідно з Законом України "Про благодійництво та благодійні організації"

 

Представництво міжнародного благодійного фонду чи недержавної організації

благодійна ініціатива структури, яка здійснює благодійну діяльність в Україні, але має головний офіс за кордоном, виконує в Україні певну програму тощо (сюди не входять благодійні фонди, які зареєстровані як українські міжнародні благодійні фонди)

11

Особиста благодійна ініціатива

благодійна ініціатива фізичної особи, яка надає фінансові та нефінансові пожертви за власний рахунок

12

Громада, колектив та неформалізована группа

добровільна ініціатива будь-якої групи осіб, що спрямована на благодійництво та допомогу іншим особам чи виконання суспільно-важливих завдань

13

Дитячий, юнацький колектив, молодіжна группа

добровільна ініціатива дитячого колективу чи молодіжної групи

 

СПЕЦІАЛЬНІ ПРИЗИ КОНКУРСУ "БЛАГОДІЙНИК РОКУ 2010":

  • "За навчання дорослих заради покращення їхнього життя"
  • "За розвиток громадянського суспільства"
  • "За розвиток благодійності на селі"
  • "Інтернет-благодійність"
  • "Медіа і благодійність"


Кінцевий термін подання заявок: 30 жовтня 2010 року.