П’ятий день 3-го Екуменічного Соціального Тижня розпочали виїзди в соціальні організації Львова. У список пунктів призначення ввійшов Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом, Львівський навчально-реабілітаційний центр «Мрія», центр «Діти вулиці», БФ Хесед АР’Є, майстерня Лярш-Ковчегу. Гості та учасники Тижня мали нагоду побачити на власні очі, якими є плоди української філантропії. Втім, через нестачу часу не вдалось відвідати всі заклади.

nike dunk high black leather chair for sale | Mens Boat Shoes, Oxfords & Boots: Mens Footwear

Першим був центр «Діти вулиці», який розвивається за підтримки «Карітас». Сюди приходять діти з кризових, малозабезпечених сімей, а також діти вулиці. Свою діяльність вони розпочали 6 років тому. Спочатку годували цих дітей на вулицях, а потім, коли міліція почала їх виловлювати, перейшли до праці саме із кризовими сім’ями. Зараз тут знаходиться соціальний центр, куди діти можуть прийти, зробити уроки, відвідати якийсь
творчий гурток. Особливість таких дітей в тому, що ними ніхто не займається. Саме тому педагоги з центру часто організовують їм спільні пізнавальні поїздки, походи на річку, в музей, аквапарк. Один з опікунів центру розказує, що одного разу вони вивезли дітей на річку Стрий і сказали їм, що вони можуть поплавати. Проте діти навіть не знали, чи вміють, бо ніколи ніхто їм не пояснював, що таке плавання.
Інший напрямок роботи центру – роздавання солодощів, їжі вуличним дітям. Вони також працюють окремо з батьками для того, щоб виховання дитини продовжувалось і вдома. Був випадок, коли працівники центру організували спільний похід батьків та дітей у цирк. В центрі працює один педагог, один психолог, викладач інфоматики. Окрім того, дітей вчать берегти природу і залучають до різних екологічних акцій. Для них організовують спортивні змагання з іншими організаціями.

Цікаво, що в центрі їх привчають цінувати те, що вони мають, з дитинства. Для того, щоб отримати нові канцтовари, які раніше роздавались безкоштовно, тепер малеча може заробити їх прибиранням приміщень, території. За таку працю діти отримують бофони (уявні гроші) і можуть назбирати їх на нові ручки, олівці, зошити, лінійки.

Не далеко від «Дітей вулиць» знаходиться Львіський навчально-реабілітаційний центр «Мрія». Тут також дбають про дітей із малозабезпечених сімей, сиріт та дітей з психічними розладами. По суті, вони живуть у «Мрії». Хачуються 4 рази на день. Зараз у центрі близько 200 дітей віком від 6 до 19 років. Час від часу сюди приходять студенти з УКУ і, в якості волонтерів, проводять бесіди на різні теми. В примішенні будинку є як звичайні класи, так і класи образотворчого мистецтва, музики.

Діти з ураженою психікою потребують особливого догляду, оскільки ці розлади з часом не зникають. Тому дуже важливо від початків виховувати їх у спеціальних закладах, якщо їхні батьки не мають на це змоги. До 21 року працівники центру відстежують своїх дітей, а також дбають про їх подальший вступ в ліцей, коледж, училище.

Виїзди в соціальні організації – один з найважливіших моментів у ЕСТ, бо це також шанс для тих потребуючих побачитись із громадськими активістами з України та з-закордону. Шкода тільки, що цього разу цих активістів зібралось не так багато.

Іванка Рудакевич