Для вирішення конфлікту має відбутися двостороннє відновлення довіри. Такого висновку дійшли учасники круглого столу: “Від конфлікту до порозуміння в суспільстві”, який відбувся 8 жовтня під час 3-го Екуменічного Соціального Тижня.

latest Running Sneakers | Air Jordan Release Dates 2020

У заході взяли участь досвідчені соціологи та конфліктологи: Владислава Коневська, Віце-президент Українського Центру Порозуміння; Вайомін Маккензі, волонтер корпусу Миру у США; Олександр Звонок, доцент кафедри “Кримінологія, конфліктологія та соціологія” Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е. Дидоренка; Андрій Гірник, завідувач кафедри психології, педагогіки та конфліктології НУ “Києво-Могилянська академія”, професор; Іванна Мельник, помічник керівника ГО “Спільнота Лярш-Ковчег”.

Модераторами круглого столу були Ніна Гайдук, завідувачка секції соціальної роботи, доцент кафедри соціології та соціальної роботи НУ “Львівська Політехніка” та Бік Олеся, президент БФ “Простір без конфлікту”, викладач кафедри соціології та соціальної роботи НУ “Львівська Політехніка”.
Найперше постає питання: що є причиною конфлікту? На думку Ніни Гайдук саме безвідповідальність та недовіра є основними причинами суперечок. Щодо соціальних проблем вимагається необхідність “зміни зверху”. “Однак “зміна всередині” чи “зміна знизу” є критично важливими також” – зазначила модератор. “Як соціальні працівники в нашій діяльності ми опираємося на цінності професійної соціальної роботи”. Щодо медіації, то це процес, який має потенціал відновлення, досягнення довіри та вимагає брати на себе відповідальність.

Бік Олеся наголосила на двосторонньому відновленні довіри, так як існує двосторонність процесу конфлікту. А також порушила проблему відповідальності. Люди не готові брати на себе відповідальність за домовленості. Ці два аспекти є важливими для подолання конфліктів. Без довіри і відповідальності не можливо досягти порозуміння.

“Конфлікти невід’ємна частина нашого життя” – констатувала Владислава Коневська. Кожна людина має свої принципи, своє бачення світу і свої цілі тому існує змагальний процес, який і породжує конфлікти. А щоб їх розв’язати треба шукати альтернативних вирішень. “Процес досягнення порозумінь це створення можливості для відповідальної взаємодії”.

Питаннями щодо демонстрацій та колективних протистоянь поділився Олександр Звонок: “Все, що потрібно зробити Україні, щоб уникнути гостроти конфліктного протистояння в суспільстві, це пройти свій шлях у напрямку глобальних тенденцій конструктивного управління конфліктами”.

Почесна гостя 3-го Екуменічного Соціального Тижня Вайомін Маккензі розповіла про медіаційні центри США. “Медіація підкраплена законами допомагає взяти на себе відповідальність і оздоровити суспільство”.

Андрій Гірник, завідувач кафедри психології, педагогіки та конфліктології НУ “Києво-Могилянська академія” прослідкував зародження ворожості і визначив, що вона може бути й безпідставною, “а виникає тоді, коли хтось зазіхає “на наше”. Для порозуміння, на його думку треба розглядати внутрішню картину конфлікту. “В конфлікті ми концентруємося на діях іншої сторони. Реалістична недовіра щодо намірів іншої сторони перетворюється у глобальну недовіру і з’являється упереджене ставлення до інших”. Тому існує культура миттєвої реакції на ситуацію.

Наприкінці засідання Іванна Мельник представила “Спільноту Лярш-Ковчег”. Вона розповіла про конфлікти які їм доводиться долати: суспільний, внутрішній міжособистісний. “Внутрішній конфлікт виникає тоді, коли неповносправну людину відкидає світ. Вона замикається в собі і створює мури навколо серця”. Іванна Мельник зазначила, що спілкування з неповносправними, друзями, як їх називають у спільноті, є двостороннім і потребують його обидві сторони. “Друзі показують як важливо бути відкритим і бути собою”.

Як висновок, запорукою вирішення конфліктів є довіра і відповідальність, а також допомога медіацій них центрів.
Микуляк Анна