Вчителі християнської етики відзначили 20-ліття викладання цього предмету в школах Львівщини в рамках Третього Екуменічного Соціального тижня. 8 жовтня відбулась науково-практична конференція «Християнськи етика в системі сучасної освіти», щоб підбити підсумки, обговорити недоліки, запланувати майбутнє і відсвяткувати 20-тилітній ювілей.

Adidas footwear | Air Jordan

Конференцію відвідали представники владних структур, церковних організацій різних конфесій, закордонні гості, а найбільше було ж самих вчителів християнської етики. У часі конференції присутні слухали доповіді, що стосувались різних аспектів викладання предмету.

Перша доповідь була дещо ностальгічна. Її виголосив Михайло Брегін, начальник управління освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації. Пан Михайло згадував події 20-тирічної давності, згадував людей, що працювали над впровадженням предмету «християнської етики».

Цікавою доповіддю була презентація Гелен Зордраген, пастора, референта з європейських питань, Відділ Місії Протестанської Церкви в Нідерландах. Вона представила підхід до викладання «християнської етики» в Європі, а аткож п. Гелен порівняла спосіб викладання цього предмету в Україні та в Нідерландах. Пані Зордраген ствердила, що Україна викладає цей предмет конфесійно.

Пан Антуан Аржаковський, директор Інституту Екуменічних Студій, УКУ, говорив про впровадження терміну екуменізм на шкільних уроках. Він розповів детальніше про саме поняття екуменізму, а також дав кілька практичних порад.

Слово мали представники церковних структур різних конфесій. Окрім них вчителі християнської етики також представляли свої доповіді. Простотою і щирістю запам’яталась присутнім зокрема доповідь пані Наталії Процкевич, вчителя Львівської приватної гімназії, яка розповіла про предмет, його непрестижність і потрібність спробувати змінити акценти в житті дитини з матеріального світогляду та духовний.

Вітали присутніх також вчителі християнської етики із Закарпаття, Волинсткої облаті, а також з Києва.

Доповідь про загальний стан сучасного викладання християнської етики в школі говорила Галина Сохань, кандидат філологічних наук, доцент кафедри суспільствоззнавчої та культурологічної освіти Львівського обласного інституту післядипломної освіти.

Теми, які турбували учасників конференції, це: невизнання державою професії викладача християнської етики, а звідти відсутність можливості підвищення кваліфікаційного рівня. Також теми розпрацювання навчальної програми і особи самого вчителя.

Отже, вчителі християнської етики працюють над духовним світом українських дітей в школах Львівщини ось уже 20 років. Сподіваємось у них буде достатньо натхнення працювати в цій сфері і надалі. І як казав один доповідач конференції, хто не працює, той ні плюсві не має і мінусів не знає. Тож сподіваємось плюсів надалі буде більше.