Відкриття 5-го Екуменічного Соціального Тижня 25 вересня розпочалося екуменічним Молебнем. Очолив екуменічну молитву владика Борис Ґудзяк, ректор УКУ. Представники християнських конфесій м. Львова поблагословили відкриття 5-го Екуменічного Соціального Тижня і наповнили молитву екуменічним духом.

Nike Sneakers Store | adidas garwen spezial white shoes - New In Shoes for Men

У спільній молитві взяли участь: владика Леонтій, помічник Мечислава Мокшицького архиєпископа-митрополита Львівського (Римо-Католицька Церква);  о. Василь Луцишин, митроф. прот., ректор Львівської духовної семінарії Української Автокефальної Православної Церкви;  дияк. Армен Акоґян (Вірменська Апостольська Церква), пастор Андрій Гамбург (Німецька Євангельсько-Лютеранська Церква).

«Дуже важливо, що ми починаємо молитву в екуменічний спосіб, з глибокою вірою, що Господня сила працює. Так як працювала вона в історії і виводила наш нарід, наші Церкви з дому неволі. Так як вона працюватиме надалі. І, можливо, нам найважливіше є їй не перешкоджати. Є знаково, що вже в черговий раз відбувається у Львові Екуменічний Соціальний Тиждень, ідею якого ми успадкували з Франції. Ця ідея в дуже спокійний спосіб єднає десятки  організацій і сотні сердець. Нехай ця молитва визначає дух, з яким ми будемо мандрувати спільно цього тижня», - побажав під час проповіді владика Борис Гудзяк.

Диякон Армен Акоґян (Вірменська Апостольська Церква) метафорично висловився, що «ми всі є частиною мозаїки ікони Ісуса Христа, і наша молитва робить її повною». А пастор Андрій Гамбург (Німецька Євангельсько-Лютеранська Церква) нагадав слова Глави УГКЦ Святослава Шевчука: «Будь-яке примирення починається з покаяння».

На завершення молитви президент Інституту Екуменічних Студій о. д-р. Іван Дацько побажав, щоб молоде покоління виховувалось екуменічно і соціально: «Український Католицький Університет виконує свою місію – виховує верству, яка на засадах християнства будуватиме Україну і представлятиме її у світі».

Уже традиційно організатори Екуменічного Соціального Тижня розпочинають захід спільною молитвою. До того ж, особливістю Соціальних тижнів в Україні є акцент на екуменічності, тобто залучення до співпраці церков усіх конфесій, а  не тільки активістів громадянського суспільства та представників влади. В період суспільно значимих перетворень актуальною є консолідація зусиль церкви, бізнесу, громадського сектору та влади.

Фотогалерея