У рамках 5-ого Екуменічного Соціального тижня, що триває у Львові з 25 по 30 вересня, відбувся семінар-обмін «Міжнародний та вітчизняний досвід міжсекторального партнерства».

Останнім часом популярною стала тема мікрокредитування, що використовується у розвинених країнах світу для подолання бідності. У 2011 році учасники Екуменічного соціального тижня зініціювали створення групи, яка розробила проект щодо розвитку мікрокредитування в Україні. Тож не дивно, що темою семінару-обміну було мікрокредитування для людей в складних життєвих обставинах крізь призму міжнародного та українського досвіду.

Модератором семінару була Наталія Бордун, керівник Інституту лідерства та управління УКУ. Семінар відбувся у форматі співдоповіді чотирьох доповідачів на тему «Новий проект мікрокредитування для людей в складних життєвих обставинах» (Канада-Франція-Україна).

Розпочав доповідь Ліонел Дж. Квінел, доктор філософії, директор корпорації HQS Consulting Services /Підтримка організацій на шляху становлення (м. Вінніпег, Канада). «Якщо людям дати рибу – через годину вони вже будуть голодними. Якщо їх навчити ловити рибу і дати їм вудку – вони будуть ситі все життя. Благодійність полягає у тому, щоб навчити людей риболовити… Через працю ми стаємо визнаними і належно оціненими в суспільстві. Якщо ми віддаляємося від групи, ми стаємо вразливими. Мікрокредитування допомагає забезпечити силу групи», - наголосив Ліонел Дж. Квінел.

Марія Новак, президент Асоціації ADIE (Франція), розповіла про те, як процес мікрокредитування діє за кордоном. Цікаво було дізнатися, як після 4-го Екуменічного Соціального Тижня був розпочатий «пілотний» мікропроект. Марія Новак виокремила проблеми в Україні, з якими зіткнулися організатори проекту: банки мають монополію на кредити і для створення банку потрібен великий капітал. Така ситуація була у Франції до того, як Асоціація ADIE внесла зміни у банківське законодавство Франції. Запуск «пілотного» проекту в Україні виявився складнішим для Марії Новак, ніж вона думала. Але «ми всі можемо допомогти, збираючи кошти і відстоюючи такі проекти». Марія Новак запропонувала студентам УКУ створити веб-сайт для української діаспори і надіслати листи до українських олігархів з метою матеріальної допомоги. Адже «немає політичної демократії без економічної. А мікрокредитування – це знаряддя економічної демократії» - переконана доповідач.

Як спільнота взаємодопомоги «Оселя» підтримала ідею проекту і як вона б мала втілюватися у життя у Львові, які етапи розвитку цієї ініціативи – про це та інше розповіла Олеся Саноцька, керівник ГО спільнота «Оселя». Цікаво, що ця спільнота допомагає бездомним людям, залучаючи їх до праці. Зараз «Оселя» працює над створенням соціального гуртожитку..

Також участь у обговоренні взяли: д-р Ніна Гайдук, завідувачка секції соціальної роботи, НУ «Львівська політехніка», що розповіла про витоки міжнародної ініціативи і про наукову соціальну діяльність в НУ «Львівська політехніка»; Герберт Біттер, працівник спільноти «Емаус»  поділився досвідом діяльності цієї спільноти в Голландії. З доповіддю «Адвокація оптимізації системи надання соціальних послуг недержавними громадськими організаціями» виступив Ростислав Дзундза, МБФ «Карітас-України», який запропонував однойменний проект, що передбачає «проведення ряду круглих столів та створення ініціативних груп по розробці стандартів надання соціальних послуг населенню».

Фотогалерея