У рамках 5 Екуменічного Соціального Тижня відбулася сесія «Розвиток демократичного суспільства через рівні можливості». Звичайно, кожна людина вкладає щось своє в поняття «демократія», тому важливо було відкрити повний спектр думок щодо цього.

Доктор філософії Ліонел Дж. Квінел, директор корпорації HQS Colsanting Services, розповів про три риси демократії: насамперед, демократія має виходити за межі права голосу; важлива спільна думка та необхідність інтелектуальної спроможності суспільства. Він ввів поняття «інклюзивна демократія», що має на меті через роздуми та дебати допомогти покращити свій душевний стан людям, які цього потребують.

Коротку презентацію фільму про людей із особливими потребами, знятий у Франції для спільнота «Лярш-Ковчег», презентувала Мішель Дормаль, що є директором навчальної програми для асистентів французького відділення Міжнародної федерації «Лярш». Це фільм, що показав і реалії нашого часу – гроші, політику, світ і, звичайно, любов. Ми не можемо жити замкнено, не слухаючи і не відчуваючи потреб інших людей, які, справді, цього потребують. Вона також поділилась досвідом Франції у роботі із людьми з особливими потребами та висловила побажання, «побудувати суспільство, щоб жити у ньому такими, якими ми є» - ось головний месидж спільноти «Лярш-Ковчег».

Наше суспільство, вже так склалось історично, не завжди готове було прийняти людей з особливими потребами, через різні обставини, а насамперед, через зайву упередженість. Але ці люди також заслуговують, щоб їх побачили та почули, щоб до них ставилися, як до членів суспільства. Тому важливим елементом сесії була доповідь Ярослава Грибальського, представника Національної Асамблеї інвалідів у Львівській області, регіонального координатора проекту «Інклюзивна освіта» для дітей з особливими потребами в Україні та Галини Герасим, викладача кафедри соціології та соціальної роботи НУ «ЛП», про проблему залучення осіб з інвалідністю до суспільно активного життя.

Великим досягненням є створення першого у Львові будинку для підтримання проживання осіб з особливими потребами. Під гаслами «зрозуміти, подбати, допомогти» у листопаді 2011 року у Львові відкрили двоповерховий будинок «Витанія». «Це зовсім не реабілітаційний центр, це місце, де здорові і неповносправні люди можуть жити разом і ділитися своїми дарами та відчувати при цьому Боже благословення» - розповіли про нього Оксана Магура, керівник Спільноти Лярш-Ковчег та Марія Заверуха, координатор будинку.

Демократія в своїй основі повинна нести рівність. На жаль, не завжди так є, і саме тому люди, яким не байдужа доля інших, зміщують життєвий вектор в бік справедливості та допомагають людям з особливими потребами відчути себе комусь потрібними.

Фотогалерея