По завершенню третього дня Екуменічного соціального тижня, модератори круглих столів зібрались, аби підбити підсумки. Середа, 26 вересня, була багатою на події і, беззаперечно, продуктивною. Наталія Бордун, керівник інституту лідерства та управління УКУ, узагальнила виступи впродовж семінару-обміну «Міжнародний та вітчизняний досвід між секторального партнерства».  Головною темою був досвід мікрокредитування – робоча група ініціювала питання про створення в Україні фонду, що надаватиме мікрокредити людям, що перебувають на межі бідності, а також тим, що хочуть відкрити власну справу, однак не мають достатньо матеріального ресурсу. Доповідачі, зокрема пані Олеся Саноцька, керівник спільноти «Оселя», професор Ліонел Квінел, а також пані Марія Новак, людина, яка запровадила у Франції систему мікрокредитування. В свою чергу пан Ростислав Дзундза, представник МБФ «Карітас-України» порушив питання адвокації надання соціальних послуг недержавними громадськими організаціями в Україні – до прикладу, в Німеччині існує навіть державне замовлення на подібні послуги.

Наступним виступив о. Ігор Шабан, підсумовуючи доповіді учасників на тему «Роль церков у побудові громадянського суспільства. Доповідач наголосив на трьох ключових словах, що пролунали під час круглого столу : свобода, свідчення прикладом та відповідальність. Саме на цих трьох китах базується громадянське суспільство, тож церква повинна звертати на це увагу – наголосив отець Ігор. Також на круглому столі обговорили питання конфліктології і визначили, що основним елементом громадянського суспільства є вільний громадянин  з активною життєвою позицією.

Завершила обговорення  Оксана Магура, модератор сесії «Розвиток демократичного суспільства через рівні можливості». Учасники цієї сесії дійшли до спільно висновку, що хтось один не творить демократію, а це суспільний процес, який надає рівні можливості для розвитку унікальним людям.

Після підсумків усі охочі вирушили з візитом до організацій: «Оселя» та «Лярш», щоб ознайомитися як на практиці ці спільноти застосовують висловлені ідеї.