26 вересня 2012 року учасники 5-го Екуменічного Соціального Тижня, що триває у Львові відвідали спільноту взаємодопомоги «Оселя» та спільноту «Лярш-Ковчег» в Україні.

Найперше гості Форуму мали змогу ознайомитися із соціальною працею спільноти «Оселя», яка вже працює 10 років у Львові і належить до міжнародного руху «Емаус», що у всьому світі допомагає безхатченкам. Спільнота надає притулок та працю людям, які потрапили у важкі життєві обставини, залучаючи їх до процесу змін у їхньому житті. Мешканці спільноти утримують себе з праці власних рук: збирають у населення одяг, предмети побуту, працюють у майстернях, ремонтують меблі, працюють у благодійній крамничці.  Коли людина приходить до цієї спільноти, то працівники «Оселі» не просто надають їм допомогу, а надають надію на те, що в будь-якому становищі вони можуть повернутися до нормального життя. Крім цього спільнота видає журнал «Просто неба»,  розповсюджувачі якого можуть трохи заробити.

Згодом учасники ювілейного ЕСТ відвідали будинок  спільноти «Лярш-Ковчег», яка існує із 2008 року у Львові і налічує 71-у людину з особливими потребами. Будиночок, де час від часу можуть жити розумово неповносправні особи разом із волонтерами та асистентами зведений лише рік тому. Особливістю цієї спільноти є основні п’ятиденні програми-майстерні, які діють у різних районах міста. У цих майстернях «друзі», так цих людей називають ті хто їх супроводжує, виготовляють різноманітні вироби: листівки, прикраси із бісеру, декоративні свічки та ікони.