У рамках 5-ого Екуменічного Соціального Тижня 27 вересня відбувся семінар «Інтеграція теорії і практики медіації як показник розвитку демократичності суспільних відносин».

Для багатьох українців слово «медіація» не несе в собі якогось навантаження. Саме тому метою семінару було показати, розкрити, донести до кожного важливість медіації. Презентація заходу розпочалась доповіддю-роздумом Ліонела Дж. Квінела, доктора філософії, директора корпорації HQS Consulting Services /Підтримка організацій на шляху становлення, Канада. З власного досвіду д-р Ліонел розповів про роботу медіатора і процес медіації, який передбачає передусім вміння пробачати і  просити вибачення.

Модератор і доповідач семінару Владислава Каневська, віце-президент Українського «Центру порозуміння», м. Київ, ознайомила присутніх із завданням медіації «як процесу вирішення конфлікту за допомогою посередника- медіатора, щоб сторони знайшли рішення, яке б допомогло дійти згоди». Серед переваг медіації п. Каневська виокремила: економію часу і грошей, можливість впливу на результат самих учасників конфлікту, можливість відновлення стосунків між сторонами, висока статистика досягнення позитивних результатів.

На прикладі мовного питання в Україні д-р Лариса Климанська, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи, доцент, ІГСН, НУ «Львівська політехніка», за допомогою технології фреймінгу показала два варіанти ставлення до існуючої ситуації: проблематизація (загострення проблеми) і депроблематизація. Приклади проблематизації доповідач яскраво проілюструвала  фреймами «катастрофи», «дискримінації», «втрати», «загрози», «нерозумності», що  часто застосовуються політичними колами для маніпуляції суспільством.

Про культуру мовлення у процесі комунікації розповів д-р Вознюк Геннадій, доцент, завідувач кафедри української мови  НУ «Львівська політехніка». Наукову концепцію «застосуванням «face cоncept» у розв’язанні конфліктів» представила д-р Ніна Гайдук, завідувач секції соціальної роботи, доцент кафедри соціології та соціальної роботи, ІГСН, НУ «Львівська політехніка». А приклади шкільної медіації представила Лілія Дурняк, аспірант кафедри соціології та соціальної роботи, ІГСН, НУ «Львівська політехніка», яка розповіла про власний досвід медіації.

Участь у семінарі взяли також представники регіональних груп/шкіл медіації з інших міст України за допомогою skype-звязку.

Фотогалерея