У Львові 27 вересня відбувся семінар-тренінг «Альтернатива насильству» у рамках 5-го Екуменічного соціального тижня. Представила проект координатор, психолог з Одеси – Алла Сорока.

Тренінг відбувся у затишній атмосфері з невеликою кількістю учасників. Створена квакерами (пацифістичний релігійний напрям)  задля того, аби покращити соціальну ситуацію у тюрмах дана програма існує вже більш ніж тридцять років. На теренах України вона діє з 2005 року та активно освоює нові області.

На базовому семінарі проекту «Альтернативи насиллю» створюється безпечна та комфортна атмосфера, що сприяє тому, що кожен може розкритися в тій мірі, на яку він готовий. Учасники вчаться розуміти себе й своїх близьких, ефективно вирішувати конфлікти й складні ситуації в повсякденному житті. Кожен учасник отримує на семінарі значний досвід позитивного безконфліктного спілкування з іншими людьми.

Під керівництвом Алли Сороки три години семінару було поділено на блоки, під час яких відбувалося знайомство, безпосереднє спілкування та вирішення уявних проблем. «Це ніби чернетка, безпечна репетиція життя», - зазначила координатор проекту.

Однією з перших вправ було по черзі назвати якийсь свій минулий досвід. Люди в колі мали зробити крок всередину, якщо вони також це пережили. Дана стратегія була спрямована на зближення аудиторії.

Наступним завданням було, по черзі із внутрішнього і зовнішнього кола, відповідати на задане координатором питання. Особливістю даної модульної ситуації було те, що давався обмежений час. До того ж, одним з правил було мовчання співбесідника під час монологу його візаві. Це виховувало толерантне ставлення до проблем інших та розуміння, що люди є досить схожі між собою.

Також однією з найцікавіших вправ було завдання для якого потрібно було поділитися на групи та створити інсталяцію вибору, механізму та піраміди. Кожна мала уособлювати собою різні режими – демократію, консенсус та авторитаризм. При цьому треба було узгодити роботу в групі за вказаним зразком, а не лише висхідний результат. У якості висновків до цього завдання, відбулася цікава та різнопланова дискусія щодо того, при якому з режимі найкраще розповсюджується побутове насильство.

Для кращої роботи та пожвавлення інтересу, перманентно відбувалися рухливі міні-ігри на уважність та вміння співпрацювати в колективі.

Цікавим було завершення тренінгу під час якого учасники по черзі діставали з кошика побажання та зачитували їх уголос. Це дозволяло закріпити позитивний результат порозуміння, що виник між людьми за ці три години.

Дані тренінги є наразі надзвичайно важливими для українського суспільства та пріоритетним завданням є розповсюдження подібного досвіду у всіх регіонах нашої країни.

Фотогалерея