30 вересня 2013 року у Львівській міській раді відбулася прес-конференція з нагоди відкриття VI Екуменічного соціального тижня у Львові «Відмінності і повага». Про мету заходу, особливості проведення, перспективи та позитивні наслідки тижня розповідали співорганізатори VI ЕСТ.

Серед учасників прес-конференціїВасиль Косів, заступник міського голови з гуманітарних питань; Олександр Максимчук, президент Асоціації благодійників України; Марія Кандиба, координатор VI Екуменічного соціального тижня; Ніна Гайдук,  завідувач секції соціальної роботи, доцент кафедри соціології та соціальної роботи ІГСН, НУ Львівської політехніки; Андрій Халявка, заступник начальника управління, начальник відділу з питань соціально-культурної діяльності управління з гуманітарної політики і зовнішніх зв’язків Львівської обласної ради; Оксана Яковець, заступник начальника головного управління соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації. Модерувала захід Анна Грапенюк, менеджер зі зв’язків з громадськістю Інституту Екуменічних студій УКУ, координатор ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні».

nike dunk high black leather chair for sale | jordan Release Dates

За словами координатора Екуменічного соціального тижня Марії Кандиби, ЕСТ є майданчиком, де зацікавлені люди (представники громадських організацій та держаних структур) можуть почерпнути цікаві ідеї та розвивати їх. «Наш Форум прагне об’єднати представників різних сфер суспільства задля обговорення та пошуку шляхів вирішення актуальних питань сьогодення. Тему для Форуму ми обрали невипадково, адже під час V Екуменічного соціального тижня запропонували продовжити міжконфесійний діалог в сфері соціального розвитку для подолання стереотипів та побудови міцного громадянського суспільства» - продовжує Марія Кандиба.«В Україні маємо безліч упереджень щодо конфесій, статусів у суспільстві, переконань, уподобань. Тому тема, яка стосується відмінностей та поваги, є дуже актуальною для нашого суспільства. Адже є прагматична потреба об’єднувати зусилля і у спілкуванні шукати можливості співпраці. Звертаю вашу увагу на питання, що стосуються спілкування представників Церкви і влади. Думаю, що тиждень буде у Львові особливим», - зауважив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.

Представник Львівської обласної ради Андрій Халявка нагадав, що без відчуття відмінності та поваги до інакшості неможлива  автентична людяність. А Ніна Гайдук з НУ «Львівська політехніка» зазначила, що традицією для Екуменічних соціальних тижнів стало наголошення на цінностях: християнських, загальнолюдських, демократичних. «Ми маємо можливість розглядати питання міжконфесійного діалогу, соціально-економічного розвитку, міжнародної співпраці – з наголосом на цінностях. Завдяки цьому Форуму можемо об’єднати зусилля тих, кому небайдужі питання українського суспільства. Можна говорити про синергетичний ефект, який досягають ЕСТ», - додала вона.

Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук зазначив, що ми навчилися помічати відмінності, але нам не завжди вистачає поваги, і побажав організаторам успішного проведення Екуменічного соціального тижня.

Фотогалерея