У стінах Українського католицького університету 2 жовтня відбулося відкриття фотовиставки «Народ книги», яка присвячена основним подіям у житті єврейського народу.

Фотовиставка відбувалася у рамках проведення 6-го Екуменічного Соціального Тижня. Вона налічує 61 фото Бориса Бухмана, Романа Віленського, Віталія Оплачка, Євгенії Ільїної і Шломо Нізіна зображують два цикли у житті євреїв: цикл людського життя і календарний літургійний цикл. І один, і другий зосередженні навколо найціннішого скарбу, який  має і протягом тисячоліть зберігає єврейський народ – Біблія, Тора. Саме ця книга стоїть у центрі життя євреїв.

На святі були присутні представники з єврейської громади Львова, а офіційне слово до відкриття виставки сказав керівник Благодійного Фонду «Карітас-Одеса УГКЦ» отець Василь Колодчин: «Сьогдні ми з радістю відкриваємо цю виставку для львів’ян та гостей VI Екуменічного Соціального Тиждня який проходить під гаслом «Відмінності та повага». Він також наголосив на взаємозв’язку Церкви, Божого Народу Нового Завіту з єврейським Народом: «Блажений Папа Іван Павло II назвав юдеїв нашими «старшими братами у вірі». Це не лише гарний вислів. Народ Ізраїля був тим, хто перший розпізнав голос Єдиного Бога і відповів Йому в акті віри. Ми називаємо єврейського праотця Авраама і нашим отцем віри, бо вчимось в нього безумовної довіри Всевишньому. Приклади єврейських пророків і повчання мудрих скеровані також і до нас, їх досвід віри повчає і нас. Ба, більше. Євреї особливо важливі для нас, християн, ще з однієї причини, про яку ще раз пригадав нам нещодавно Папа Франциск. Він сказав: «Євреї досі залишаються для нас священним коренем, з якого виріс Ісус».

На завершення о. Василь розповів притчу про іновірця, який сказав, що прийме іудаїзм, якщо мудрець навчить його Тори, поки він стоятиме на одній нозі. Мудрець подумавши відповів: «Не роби ближньому того, чого собі не бажаєш. У цьому полягає вся суть Тори. Все інше є тлумачення. Іди і вчись!».

«Ми зібрались тут, щоб протягом тиждня розважати на тему відмінностей та поваги, на тему того як не робити іншим, того, чого і собі не бажаємо. Тож натхненні прикладом Народу книги підемо і будемо вчитися!» - так прокоментував о. Василь Колодчин відношення фотовиставки «Народ книги» до Екуменічного Соціального Тижня.

Виставку мають можливість відвідати усі бажаючі до 4 жовтня (день закриття).

Фотогалерея