У Львові 1 жовтня у сесійній залі Львівської обласної ради відбулося відкриття Форуму «Відмінності та повага». Це один з найбільших заходів VI Екуменічного соціального тижня у Львові, який акумулював у собі цікаві думки авторитетних особистостей.

Спочатку традиційно організатори Форуму привітали усіх учасників. «Це прекрасно, що ми можемо творити в різноманітності, співтворити наше майбутнє. Такі зустрічі дають надію, що ми зможемо полюбити всіх», - зауважив ректор Українського Католицького Університету о. Богдан Прах. З привітальним словом виступили: Валерій П’ятак, заступник голови Львівської обласної ради, Василь Косів, заступник міського голови з гуманітарних питань, Оксана Яковець, заступник начальника головного управління соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації, Богдан Моркляник, проректор з науково-педагогічної роботи і питань соціального розвитку НУ «Львівська політехніка». Слово-звернення до учасників VI Екуменічного соціального тижня надіслав і Кардинал Любомир Гузар.

Authentic Nike Sneakers | Zapatillas de running Nike - Mujer

На пленарному засіданні учасники слухали виступи цікавих спікерів. Зокрема, Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон виступив з доповіддю «Повага до легітимних відмінностей: католицька програма дій». «Базовий катехизм мотивує мій вибір чи обов’язок бачити іншого як дар не на основі нашої «іншості», а тому, що ми маємо більше подібного, ніж відмінного, - зазначив Архиєпископ Ґалліксон. - Я чесно боюся, що багато чого перешкоджає, так, навіть сьогодні в нашому просвітленому світі, боюся, що багато чого перешкоджає реальній та належній повазі відмінностей. Розумний соціальний проект вимагає від усіх сторін готовність  шукати іншого, робити крок до іншого і заснувати щось спільне з іншим».

Президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету о. Іван Дацько висловив думку про те, що треба говорити про різнорідність, а не відмінність. «Ми відбуваємо Екуменічний соціальний тиждень у ювілейному часі 50-ліття Другого Ватиканського собору, який дуже чітко заговорив про єдність у різнородності. Церква заговорила і про вселенськість, і про помісність. І українська Церква, і українська держава мають бути вселенними у своїй помісності», - продовжував о. Іван.

Радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Ерік Тосаті, роздумуючи про різноманітність як принцип реальності, зазначив: «Відмінність – це не те, що приховує або пом’якшує конфлікт: вона здобувається за рахунок конфлікту, вона над ним і поруч з ним. Конфлікт – це ніщо інше, як моральний стан відмінності».

Посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм наголошував на ролі і важливості історії у відносинах Австрії й України. Віце-канцлер Австрії (1991–1995 рр.) Ерхард Бусек так висловився на цю тему: «Потрібно згадати і те, що Австрія була серед перших, хто визнав Україну як самостійну державу, і завдяки тій випадковості, що незадовго перед тим ми відкрили в Києві генеральне консульство, Австрія стала однією з перших, хто мав в українській столиці свого посла. З жалем доводиться констатувати, що присутність не лише історії, а й узагалі Австрії в сучасній Україні – особливо в колишній Галичині, звісно, – набагато відчутніша, ніж у нас. Соромно, звичайно, але, з іншого боку, нам є чому повчитися».

Д-р Елені Касселурі-Гацівассіліаді, лектор Грецького відкритого університету, виступила з доповіддю «Повага до ґендерної відмінності: сьогодні мета чи утопія християнських церков?». А директор Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» Костянтин Сігов розкрив тему «Відмінності та “смисл  в ланцюгу смислів”» і підсумував, що відмінності між людьми належать до плану Божого, щоб ми мали потребу одне в одному.

Фотогалерея