В рамках 6-го Екуменічного Соціального Тижня 3 жовтня у Львові відбулось засідання  круглого столу на тему «Відмінності та Повага: самореалізація уразливих груп населення».

Розпочався захід із презентації фільму про життя, самореалізацію та самоусвідомлення людей з розумовою неповносправністю під назвою «Випробування слів», який привезла до України Мішель Дормаль із спільноти «Лярш», Франція.

Ольга Момот, заступник директора БФ «Карітас - Львів УГКЦ» виступила з доповіддю «Повага - як основа співіснування поколінь», наголошуючи на проектах, що втілюються для вразливих груп населення – безпритульних дітей, людей похилого віку, осіб з особливими потребами.

У наступній доповіді на тему  - «Освіта для дітей та молоді з особливими потребами, як один з основних чинників їх самореалізації» Наталія Охріменко, керівник прес-центру Луганської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу-Схід» звернула увагу присутніх на проблему освіти для дітей-інвалідів, показуючи це все на фото із життя неповносправних- від побутових незручностей (відсутність пандусів, кнопок виклику, недостатній розмір дверей тощо) до недбалого ставлення вчителів щодо навчання вдома ( пропуски занять, відсутність індивідуального підходу, несприйняття дитини як потенційного учня).

Алла Сорока, психолог американської громадської організації «This child here» з м. Одеса, проілюструвала свій виступ «Довіра як один з основних ресурсів для самореалізації дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях» прикладами із власного досвіду.

Руслан Жиленко, директор Карпатського фонду, презентував результати  програми соціальних перетворень в Україні протягом 2002-2012 рр., де закцентував увагу на мобілізації соціального потенціалу громад, розвитку нових соціальних мереж та соціальних партнерств, організаційному зміцненню благодійних неурядових організацій і їхньої ролі у розвитку громад.

Заключною була доповідь Вольфганга Шинделе з німецької організації АWO, в  якій говорилося про користь від інклюзії для обох сторін цього процесу.

Під час обговорення проблем осіб з обмеженими можливостями, дітей із соціально вразливих сімей, людей похилого віку, безпритульних, були показані приклади позитивних вирішень та запропоновані нові ідеї стосовно реалізації цих вразливих груп населення, які резюмував у короткому висновку модератор заходу Юрій Лопатинський, керівник громадської організації «Народна допомога» та соціальної пекарні «Горіховий дім».

Фотогалерея