У Львові 3 жовтня в рамках проведення 6-ого Екуменічного Соціального Тижня відбулося засідання  круглого столу на тему: «Ініціатива зсередини громади як чинник врахування відмінностей і реалізації поваги на шляху становлення громадянського суспільства». На заході були присутні як науковці, так і всі бажаючі, котрі цікавляться сучасним станом речей  розвитку суспільно-політичних інституцій різних рівнів в Україні і, зокрема, у Львові.

Своїми думками із присутніми поділилися: д-р Ніна Гайдук, завідувач секції соціальної роботи, доц. кафедри соціології та соціальної роботи, Інститут гуманітарних та соціальних наук, НУ «Львівська політехніка», яка виступила з доповіддю «Ініціатива зсередини громади як рушійна сила соціального розвитку». Ніна Гайдук у своєму виступі розповіла про міжнародний проект НУ «Львівська політехніка» у співпраці з Манітобським університетом, м. Вінніпег, щодо програми професійної підготовки соціальних працівників як яскравий приклад ініціативи зсередини громади. Адже ця ініціатива була спрямована на становлення громадянського суспільства та реформування соціальних послуг в Україні шляхом розвитку сфери освіти в галузі соціальної роботи, підтримки соціальних послуг, базованих на громаді, включно з особливим наголосом на організаціях для людей з особливими потребами, та розвитку партнерства між університетом та закладами соціальної служби.

Про принципи  здоров'язбережувальної діяльності соціальних працівників як  засобу  поваги клієнтів із відмінностями здоров'я присутніх ознайомила д-р Лілія Клос, куратор соціально-медичної компоненти підготовки фахівців соціальної роботи, канд. пед. наук, доц. кафедри соціології та соціальної роботи НУ «Львівська політехніка». Пані Лілія, зокрема, зазначила: «У сучасному українському суспільстві, на жаль, найчастіше звертаються до біомедичної моделі здоров’я, базованій на нормоцентричному підході у визначенні поняття здоров’я. Стійкою особистісною характеристикою в цьому випадку є пасивність, відсутність відповідальності в людини за власне здоров’я».

Оксана Винярська, педагогічний директор МПСС з Інституту екуменічних студій Українського католицького університету представила у своєму виступі власне бачення становища розвитку громадянського суспільства в Україні.

Модерувала засідання круглого столу Світлана Бєляєва, супервізор соціальних проектів та програм, головний психолог, співзасновниця громадської організації «Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи”».

Наприкінці зустрічі свої думки щодо покращення розвитку громадянського суспільства висловили студенти з різних куточків України.

Захід завершився із можливістю подальшої співпраці та обговорення розвитку інститутів громадянського суспільства між представниками різних наукових напрямків.

Фотогалерея