У рамках VI Екуменічного соціального тижня 3 жовтня у Львові відбулося засідання круглого столу «Промоція благодійності через проведення публічних акцій». Захід організувала Асоціація благодійників України спільно з Інститутом екуменічних студій.

Промоція благодійності є одним з ключових завдань Асоціації благодійників України. Для реалізації цього завдання Асоціація проводить різноманітні заходи, зокрема – публічні акції, які сприяють популяризації благодійності. Про те, які це акції, на що вони спрямовані, які приносять результати, та які інструменти потрібно використовувати благодійникам, щоб змотивувати бізнес до благодійництва, розповідали під час засідання круглого столу президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук, віце-президент Асоціації благодійників України Олександр Олійник, координатор соціальної компанії «Добрі справи», спеціаліст управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради Оксана Івасина, засновник та голова львівської громадської організації «САМІ» Андрій Породко.

«Благодійність – це публічний процес. Треба говорити про того, хто робить добрі справи. Оскільки це не тільки повага до благодійника, а й школа передового досвіду, школа добрих справ. Крім того, є певні новітні технології, які рухають сектор благодійності, і їх треба поширювати. Наша Асоціація – це публічна благодійна асоціація, бо такий підхід до цієї справи в тих умовах, які сьогодні є в Україні, є реальний і адекватний», - розпочав засідання модератор Олександр Максимчук.

Національний конкурс «Благодійна Україна», Конгрес «Благодійна Україна», дослідження стану благодійності «Зелена книга» - це ті проекти, якими займається Асоціація благодійників України. Президент Асоціації Олександр Максимчук розповів про її діяльність та поділився планами на майбутнє: «Ми розвиваємо напрямок інформаційно-тренінгового супроводження благодійності та промоції і популяризації благодійності. В Україні треба говорити про благодійність».

«Дуже добре, що є така Асоціація благодійників України, яка допомагає людям реалізовувати свої добрі вчинки. Вважаю, що спекуляція благодійністю в піарі перед виборами – це не так вже й погано, бо в кінцевому результаті щось таки робиться», - зазначив Андрій Породко.

«Всі ми з вами робимо добрі справи. І якщо ми будемо робити їх разом, нам буде легше, і результат наш буде кращим, - таке гасло висловила Оксана Івасина. – Дуже важливо, щоб ми мали змогу об’єднатися в тій добрій справі, яку ми робимо для міста. Коли ми знаємо, кому ми можемо допомогти, це позбавляє нас багатьох труднощів. Тому що часто до нас звертаються по допомогу, але ми не знаємо, куди підуть наші кошти». Оксана Івасина також розповіла про соціальну кампанію «Добрі справи». Цей волонтерський проект вже 4 роки існує у Львові. Все це роблять молоді люди, які стажуються у Львівській міській раді і мають багато ідей та бажання робити щось добре для міста. Основний акцент соціальної кампанії – це допомога багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. Ще одна важлива ціль – це залучення соціально відповідального бізнесу до цієї діяльності. «За цей час нас підтримало близько 150 львівських підприємців. Завдяки їхнім зусиллям ми змогли допомогти 700 багатодітним та малозабезпеченим сім’ям», - розповіла про діяльність кампанії Оксана Івасина.

Довідка:

Асоціація благодійників України — всеукраїнська благодійна організація. Метою організації є розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва в Україні, підвищення рівня довіри та відповідальності в благодійній діяльності, зростання професіоналізму та сталість у провадженні доброчинності. Асоціація відкрита до співпраці з усіма, хто зацікавлений у розвитку благодійництва в Україні.