Під час 6-го Екуменічного Соціального Тижня 3 жовтня у Львові учасники відвідали соціальні організації міста - майстерню спільноти «Лярш-Ковчег» для осіб з розумовою неповносправністю «Бджілки» та Центр інтегральної опіки для жінок в кризових ситуаціях.

Теплом та радістю зустріли гостей члени спільноти «Лярш» в приміщенні майстерні «Бджілки», що знаходиться на території храму св. Володимира і Ольги (вул. Симоненка, 5а). Оксана Магура, провідник спільноти «Лярш» в Україні, з допомогою жителів Ляршу розповіла про основні моменти побуту та дозвілля. Відвідини розпочались із слайд-шоу, де була представлена історія та ідея заснування спільноти «Лярш» у Франції Жаном Ваньє у 1964 р., а також світлини друзів організації.

nike dunk high black leather chair for sale | New Balance 327 WOMENS Moonbeam/Outerspace - Afterpay Available

Відвідувачі змогли побачити, як майстри виготовляють об’ємні листівки, багатошарове намисто з бісеру, кольорові та різної форми свічки, ікони на дерев’яних основах.. Саме таким ремеслом займаються «працьовиті друзі», так цих людей називають ті, хто їх супроводжує, спільно творять, просто живуть поруч. Друзі роздавали інформаційні буклети, відповілали на запитання українських та іноземних гостей. Відвідувачам запропонували придбати продукцію майстерні, а також долучитись до спільноти «Лярш» у якості друзів і волонтерів.

Далі дорога пролягла в інший кінець міста, на вул. Старознесенську, 58., де допомагають жінкам, що на даний час перебувають у важких життєвих обставинах. Соціальний працівник п. Ірина в сімейній атмосфері розповіла про те, як відбувається інтеграція у суспільство жінок, що пережили чи досі переживають певні кризи у своєму житті. Насамперед  ГО «Народна допомога» надає тимчасове місце проживання та забезпечує соціальний супровід таким жінкам. Невеличкий житловий будинок став домівкою для 9 жінок, які кожного дня за допомогою працівників Центру та порад одна одної відновлюють свою соціальну позицію.

Жителі обох соціальних організацій, незважаючи на свою відмінність, життєві труднощі та негаразди показали, що всі вони заслуговують на увагу та повагу в   суспільстві.

Довідка:

Лярш-Ковчег - - це духовна спільнота для неповносправних осіб. Він існує для того, щоб допомогти розумово неповносправним поділитися своїми духовними дарами зі світом. Це перша спільнота Ляршу в Україні, яка об‘єднує: 4 творчі майстерні, розташовані в різних районах м.Львова; Денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю; Будинок підтриманого проживання; Координаційний офіс, який підтримує діяльність усіх частин спільноти.

Центр інтегральної опіки для жінок в кризових ситуаціях – структура, створена громадською організацію «Народна допомога». Основною метою діяльності центру є інтеграція жінок, які раніше були безпритульними, у суспільство, бажання навчити їх певного ремесла. Так виникла соціальна пекарня «Горіховий дім.

Фотогалерея