В Українському католицькому університеті 8 жовтня відбувся круглий стіл «Екуменічний аспект соціального служіння» в рамках 6-го Екумеінчного соціального тижня.

Учасники шукали відповіді на питання, яким є екуменічний вимір соціального служіння, ділилися досвідом співпраці між Церквами і соціальними організаціями та пропонували конкретні кроки задля вирішення проблеми сирітства в нашій державі.

nike dunk high black leather chair for sale | Nike SB x Parra 'Japan Federation Kit' T-Shirt - Black / White , Pochta

Роман Корнійко, президент альянус «Україна без сиріт» (Київ), розповів про труднощі з яким зустрічалася організація, коли намагалася знайти фінансову допомогу для дітей-сиріт та залучити до співпраці духовенство. Також він представив програму яку вони розпрацювали для того, щоб звернути увагу на дітей сиріт: «Ми розробили програму і пропонували її підтримати усім церквам. Це молитва за дітей сиріт. На сьогодні у цій Всеукраїнській молитві об’єдналися 10 тис. помісних громад, які в один день молилися за дітей сиріт. І саме за ці три роки відколи вона проводиться у державі пішов великий сподвиг щодо вирішення питань і проблем дітей сиріт. Тому тепер ми пропонуємо вийти за рамки храмів». Роман Корнійко закликав долучатися до молитви за сиріт, яка відбудеться цьогоріч 10 листопада. «Ми хочемо будувати мости, щоб соціальні працівники бачили у представників Церкви свого союзника» - зазначив доповідач, а також поділився результатами своєї праці на терені екуменічного соціального служіння: «На сьогоднішній день нам вдалося створити таку платформу на якій об’єднуються і співпрацюють представники майже всіх християнських конфесій не об’єднуючись між собою, але об’єднуючи свої зусилля»

о. Сергій Дмитрієв, настоятель парафії святої Варвари УПЦ МП ( Херсон) поділився власним досвідом екуменічної співпраці задля вирішення соціальних питань. «Коли ми зустрічалися з соціальними проблемами ми розуміли, що самі не зможемо захопити увесь спектр праці. І ми створили платформу на яку запросили соціальних працівників незважаючи на їх приналежність до певної конфесії, головне, щоб та людина була професіоналом у своїй сфері. І в цьому вже була екуменічна складова». Вони організовують тренінги, семінари та круглі столи присвячені соціальним питанням: опіки над дітьми-сиротами, в’язнями, віл-інфікованими, також запрошують відомих священнослужителів та глав Церков, розвивають волонтерську діяльність та проводять різноманітні культурні заходи, серед яких, фотовиставки, де представляють дітей-сиріт.

Крім того у м. Херсоні створена міжконфесійна рада, особливістю якої є те ще кожна конфесія представлена рівноцінно. «І ми захищаємо права кожної конфесії на можливість соціального служіння» - зазначив учасник круглого столу. За словами о. Сергія ця співпраця має не тільки міжконфесійний, а й міжрелігійний характер.

Огляд діяльності яку здійснює комісія з питань соціального служіння ВРЦ в Україні і зокрема у Києві представив о. Андрій Нагірняк, керівник відділу соціальних питань Патріаршої Курії УГКЦ (Київ). «Дуже часто екуменічний діалог будується на звичайному людському взаєморозумінні» - наголосив о. Андрій, а також додав: «Є дуже багато відкритих людей. Але ми дуже часто не маємо нагоди зустрітися. Тому соціальне служіння несе у собі дві користі. По-перше – ми вирішуємо насущні проблеми такі як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, сирітство в Україні, такі серйозні проблеми, які можемо вирішити лише, об’єднавши наші спільні зусилля, представивши цю спільну позицію державі та громадським організаціям, скориставшись досвідом останніх та досвідом один одного, а по-друге це дає нам можливість просто зустрітися, спілкуватися, подивитися один одному в очі і перестати вважати один одного ворогом чи конкурентом».

Організатор заходу о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ сприяння єдності християн також наголосив на ролі Всеукраїнської ради Церков: «ВРЦ - це орган, яким багато наших Церков пишаються коли їдуть закордон. Україна є прикладом для багатьох, адже до ВРЦ входять не тільки християни, але й інші релігійні спільноти. І на прикладі Всеукраїнської ради Церков в інших українських областях створюються міні ради і це корисно для суспільства».

Захід відбувся з ініціативи Комісії УГКЦ сприяння єдності християн та Інституту Екуменічних Студій УКУ.