2 жовтня в Українському католицькому університеті у рамках 7-го Екуменічного соціального тижня пройшов семінар Українського християнського академічного товариства (УХАТ) «Пам'ять, історія, ідентичність».

На ньому представники християнських церков обговорили роль релігії у Революції гідності та обґрунтували християнські передумови майбутніх суспільних перетворень.

Зустріч модерували відповідальний секретар УХАТ, голова Львівського ставропігійського братства св.ап. Андрія Первозванного Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) Тарас Дмитрик та директор-засновник Інституту екуменічних студій Українського католицького університету, керівник досліджень Коледжу Бернардинів д-р Антуан Аржаковський.

 

nike dunk high black leather chair for sale | Air Max

 

Владика Ігор (Ісіченко), архиєписокп Харківсько-полтавської єпархії УАПЦ розповідав про релігійні міфи, які російські ідеологи використовують в інформаційній війні проти України та причетність до неї представників духовенства РПЦ. Серед них архієпископ виділив міфологізований образ жорстокого антиукраїнського режиму королівської Польщі та  протистояння «православної цивілізації» і «постхристиянської» Європи.У своїй доповіді «Церква і виклики сепаратизму» він окреслив тактику боротьби з сепаратистами на сході України: «гуртуючись самі й гуртуючи довкола себе народ Божий у протистоянні спільним небезпекам ми, християни, й дамо гідну відповідь на брутальні виклики сепаратизму», – запевнив Владика Ігор (Ісіченко)

о. Михайло Димид виступив із доповіддю «Від єднання сердець до спільної Євхаристії». У ній він порівняв Майдан з однією із найголовніших християнських Таїнств – Святим Причастям. Він стверджує, що Революція Гідності була результативною завдяки щирості молитви та єдності намірів. «Солідарність без розрахунку , волонтерство без підтексту, боротьба без прокльонів, жертовність без показовості, молитва без ексклюзивів – це ті 5 хлібин і 2 риби, які приніс не Ісус та апостоли, а сам нарід на Майдані.», – зазначив отець.

У другій частині семінару предствники  УГКЦ та УПЦ КП виступили з тематичними доповідями.

Владика Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП звернув увагу на кризу у традиційних сімейних цінностях. Він впевнений, що це проблема навколо якої повинні об’єднатись усі християнські конфесії. «Спотворення поглядів на сім’ю характерні для всіх країн і всіх конфесій. Це кидає виклик, відповідь на який потрібно давати позавчора. Тому зараз її мають давати всі конфесії разом.», – переконує владика.

о. Ігор Шабан, голова комісії УГКЦ у справах єдності християн виступив із доповіддю про спільне хрещення. «УГКЦ дотримується правил хрещення неподіленої церкви 1 тисячоліття, які також визнають православні та римо-католики.», – стверджує отець. Він висловив сподівання, що ця зустріч складе хороший ґрунт для майбутнього міжконфесійного діалогу.