Під час 7-ого Екуменічного Соціального Тижня 2 жовтня в Українському католицькому університеті у Львові відбувся круглий стіл «Соціальна відповідальність соціолога та соціального працівника як ознака професіоналізму».

У заході взяли участь провідні українські науковці, що спеціалізуються на питаннях професійної етики працівників соціальної сфери: Лариса Климанська, доктор соціологічних наук, доцент, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи Національного університету «Львівська політехніка», Ірина Курляк, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та соціальної педагогіки Українського католицького університету, Ніна Гайдук, кандидат педагогічних наук, керівник програми професійної підготовки соціальних працівників, доцент кафедри соціології та соціальної роботи Національного університету «Львівська політехніка».

 

Nike Sneakers | Nike Dunk Low SP University Red - Grailify


Модератором заходу був Руслан Савчинський, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології та соціальної роботи Національного університету «Львівська політехніка».

Учасники круглого столу обговорили проблеми формування соціальної відповідальності майбутнього соціолога та фахівця соціальної сфери, налагодження ефективного спілкування в час кризи та віднайдення шляхів досягнення порозуміння в суспільстві.

Доповідь канд. соц. наук Руслана Савчинського була присвячена особливостям взаємодії соціолога та суспільства, дослідженням якого він займається: «Основне завдання будь-якого соціального інституту – задоволення потреб суспільства. Соціологія в цьому питанні не є виключенням. Професійний сучасний соціолог – це людина, яка не просто передає інформацію, а передає таку інформацію, на основі якої суспільство може приймати рішення. Разом з тим він завжди залишається відповідальним за те, як використовують ту інформацію, яку він надає».

Лариса Климанськау своєму виступі звернулася до проблем сучасної України й наголосила на особливій вазі слова у кризових ситуаціях. «Жодна людина чи організація не застраховані від кризи. Тому особливого значення набуває комунікація. Кожне наше слово має нести відтінок відповідальності: які відповіді ми даємо на поставлені запитання, так і будуть нас бачити. Це особливо важливо, коли йдеться про питання такого значення, як війна. Роль ефективної комунікації в тому, щоб запобігати кризам» - підкреслила вона.

Натомість педагог Ірина Курляк звернулася до проблеми виходу з життєвих криз, які постають перед окремою особистістю. Зокрема, вона розповіла про методику логотерапії – лікування сенсами, яка може бути ефективною для людей, що зазнали втрати. Дієвою ця методика, на її думку, може бути для сімей, яких торкнулися події на Донбасі. «Зрозуміти сенс того, що відбувається – означає відновити душевну рівновагу. Коли людина бачить сенс подій, вона усвідомлює сенс терпіння. В такому дусі потрібно виховувати й нашу молодь».

Спеціаліст з підготовки соціальних працівників Ніна Гайдук поділилася своїм баченням вирішення конфліктних ситуацій. «Порозуміння можливе лише за допомогою посередництва, медіації. Основними принципами діалогу повинні бути повага і визнання особистості кожного», - зауважила науковець, - «Потрібно керуватися відомим золотим правилом: не роби нікому того, що тобі не миле. Лише тоді ми зможемо сприяти зміні соціальної парадигми, створенню нової соціальної культури».

Екуменічний соціальний тиждень – всеукраїнський суспільний Форум, який проводиться щорічно Інститутом екуменічних студій Українського католицького університету. Його місією є досягнення благополуччя суспільства через покращення соціальної політики шляхом пошуку консенсусу в об'єднанні зусиль влади, громади, церков та бізнесу.