Пресреліз

У Львові подискутували, навіщо бізнесу турбуватись про сталий розвиток

Турбота бізнесу про сталий розвиток – це турбота про майбутнє. На такій думці зійшлись представники різних середовищ під час вчорашньої дискусії  «Сталий розвиток: відповідальність бізнесу», яка відбулась у межах 14-го Екуменічного соціального тижня. Модерував зустріч проректор з академічних питань УКУ, кандидат політичних наук, автор численних публікацій на тему конфліктогенності у сучасних міжнародних системах Дмитро Шеренговський. 

«Якщо ми перестанемо рухатись у напрямку сталого розвитку, ми згодом, років через 5-10, можемо втратити все. Бізнес це розуміє, тому сьогодні в принципі не стоїть питання, чи потрібен нам сталий розвиток. Це вже зрозуміло», – вважає Володимир Хіцяк, директор з маркетингу Artelogic.  

Впровадження у політику компаній Цілей сталого розвитку не є дешевим процесом, однак надзвичайно потрібним для постійного росту. За словами експертів, у час ковіду підприємці зрозуміли, що фірми-одноденки не мають перспектив, тож варто орієнтуватись на довготривалий розвиток.  

«Сьогодні в суспільстві міняються запити. Якщо раніше в нас запитували за їжу, комфорт тощо, то зараз питають, чи є програми соціальної адаптації, чи вміють наші вихователі працювати з конфліктами. Не можна сказати, що наше суспільство не росте», – Христина Шабат, співзасновниця «Пташеня. дитячий простір», керівниця Центру гідності дитини.

Особливо це актуально, за словами спікерів, коли йдеться про молоде покоління. Часто молодь купує, орієнтуючись не на знижки, а саме на те, наскільки компанія є екодружньою та відповідальною. Тож впровадження цілей сталого розвитку стає не лише необхідністю, а й маркетинговою перевагою. 

«Зараз молоде покоління робить також і вибір роботодавця не на рівні оплати праці, а на рівні того, наскільки компанія є сталою. Після ковіду, як на мене, люди зрозуміли, що ти або робиш бізнес на довго, або краще його не робити», – наголосила Галина Янушевська, директорка з маркетингу та продажів LvBS. 

Цілі сталого розвитку дають дуже конкретні показники для вимірювання, тож їх впровадження має чітко відслідковуватись. Водночас важливо, аби сталий розвиток став інтересом найрізноманітніших середовищ, між якими існує діалог. 

«Нам потрібно більше людей, які розуміють різні сектори і з‘єднують різні середовища. Часом такими модераторами стають зовнішні платформи, які показують навіть бізнесу, що бути разом і вирішувати проблеми разом значно ефективніше», – зазначила керівниця напрямку фандрейзингу та імпакт-інвестицій «Промприлад. Реновація» Людмила Крижановська.

Пресцентр 14-го Екуменічного соціального тижня